Tribün Kıbrıs
Yağ yakıyoruz
Yağ yakıyoruz
Suleyman Halilibrahim( simobratanov@gmail.com )
719 views
02 Mart 2022 - 13:16

Karantina süresince sanırım herkesin en çok şikayet ettiği konu fazladan alınan kilolardan kısa sürede nasıl kurtulacağıdır.

Öncellikle bilinmesi gereken en önemli husus en’lerden kaçınmamızdır. Hemen ,çabucak, kısa sürede vb hedefler sağlımızı riske atabileceği gibi motivasyonumuzu da olumsuz yönde etkileyebilir.Aşırı yıpratıcı antrenmanlar düşünülenin aksine  bizi hedeflerimize ulaştırmak yerine daha da uzaklaştıracaktır.

Peki En Etkili Yağ Yakımı Formülü Nedir?

İstikrar,irade ve tabii ki olmazsa olmaz disiplin ile  yapılacak total body,ağırlık yanı sıra  cardio egzersizleri hedeflenen yağ oranına ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Kardiyo çalışmaları yağ yakımı söz konusu olduğunda fazlasıyla etkilidir. Kaslarınızı güçlendirme, özellikle aerobik egzersizler ile birleştirildiğinde dinlenirken dahi enerji harcamanızı ve dolayısıyla yağ yakmanızı sağlar.

Uygun yapılacak kardio egzersizleri kasların korunmasına  hatta kondisyon artışı sağladığından adale artışına yardımcı olacaktır. Bel çevrenizdeki yağlardan kurtulmanıza ve genel olarak vücudunuzdaki yağ oranın düşmesine yardımcı olur.

Haftada Kaç Defa Kardio Yapılmalı ?

Birçok çalışmanın da gösterdiği üzere haftada yapılacak 2 veya 3 cardio egzersizi yağ yakmanıza oldukça faydası olacaktır. Dikkat etmemiz gereken konu ise aşırı uzun,yıpratıcı ve gün aşırı cardıolardan kaçınmamızdır.Ortalama 30dk yapılacak hızlı tempolu yürüyüs ,koşu,interval veya bisiklet yeterli olacaktır.

Önemli olan diğer bir nokta ise yağ yakımı için uygulanacak kuvvet,interval ve özellikle cardio egzersizleri,  kişiye göre ayarlanacak  uzman kişi tarafından hazırlanacak yemek planları ile desteklendiğinde istenilen sonuçlara daha sağlıklı ve  kısa sürede ulaşabileceğinizdir.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.