Tribün KıbrısSporsuz bir nesil kayıptırSporsuz bir nesil kayıptır
448 views
12 Eylül 2020 - 14:51

Lefkoşa Türk Belediyesi başkanı Mehmet Harmancı, üniversitelerin spor branşlarını kapatma kararlarının önüne geçilmesi gerektiğini ifade ederek sporsuz bir nesil kayıptır dedi:

“Bir süredir üzülerek takip ettiğim Üniversitelerin tüm spor branşlarından çekilme kararı almalarına toplum olarak doğru yönlendirmeler yaparak önüne geçmeliyiz.
Elbette ekonomik sıkıntılar her kurum gibi üniversitelerimizi de etkilemekte ama olaya sadece ekonomik yönünden bakarsak ülke sporu ve ülke gençliği adına ciddi bir jenerasyonun kaybına sebep olabileceğiz. Burslu okuyan çocuklarımız açıkta kalacak, sosyal mahrumiyetle mücadele eden ama yeteneklerinin onu bir yere taşıyabileceğini düşünen çocuklar için de sözün biteceği yerdir.
Gerek üniversitelerimizin gerekse spor dairesinin acilen bu kararlarını gözden geçirmelerine, üniversitelerimizin bütçe daraltarak faaliyetlerine devam etmesinin önünün açılmasına dairemizin de gereken girişimleri yaparak üniversitelerin bu alandan kopmaması için elini taşın altına koyması gerekiyor.
Sporsuz bir nesil her anlamda ciddi kaybımız olacaktır.”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.