Tribün KıbrısBirkan’ın defin programı açıklandıBirkan’ın defin programı açıklandı
526 views
09 Ocak 2022 - 12:16

 

 

Pazartesi sabahı Ercan Havalimanı’na getirilecek olan Birkan Uzun’un naaşı, programı Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan cenaze töreniyle toprağa verilecek

 

Amerika’da kayak kazasında hayatını kaybeden Kıbrıslı Türk genç dağcı Birkan Uzun; 10 Ocak 2022 Pazartesi günü, programının Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlandığı cenaze töreni ile toprağa verilecek.

“7 Kıta 7 Zirve” hedefiyle dünyanın birçok yerinde KKTC bayrağını dalgalandıran ve Kıbrıs Türk halkının gurur ve ilham kaynağı olan Birkan Uzun’un naaşı, 10 Ocak 2022 Pazartesi sabahı Ercan Havalimanı’na getirilecek.

Cenaze töreni programı

Cenaze töreni programı kapsamında, 10 milli sporcu tarafından naaşın aprondan alınıp Güzelyurt Belediyesi’ne ait cenaze aracına taşınmasının ardından, saat 09.00’da Cengiz Topel Hastanesi’nde tabutun bayrağa sarılması gerçekleştirilecek.

Saat 10.15’te naaşın Cengiz Topel Hastanesi’nden Güzelyurt Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla alınıp Güzelyurt Kaymakamlığı önüne intikalinin ardından, saat 10.45’te tören alanına getirilecek ve milli sporcular tarafından cenaze aracından alınıp katafalka konulacak.
Cenaze töreninde, sırasıyla merhum Birkan Uzun’un babası Cengiz Topel Uzun ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar birer konuşma yapacak.
Naaşın halk tarafından omuzlarda Güzelyurt Fatih Camisi’ne götürülüp musalla taşına konulmasından sonra tören programı kapsamında, saat 12.00’de cenaze namazının kılınması ile birlikte Güzelyurt Belediyesi cenaze aracı ile Lefkoşa Mezarlığı’na hareket edilecek.
Mezar başında bayrağın tabuttan çıkarılması ve çıkarılan bayrağın Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından aileye verilmesinin ardından Birkan Uzun toprağa verilecek.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.