Tribün KıbrısAvrupa Şampiyonluk Kemeri adadaAvrupa Şampiyonluk Kemeri adada
155 views
24 Aralık 2021 - 19:37

 

 

Milli Boksör Demir Yumruk Metin Turunç, Avrupa Şampiyonluk Kemeriyle adaya dönerken, Şubat ayındaki unvanı koruma maçına hazırlanmaya başlayacak

 

Milli Boksör Demir Yumruk Metin Turunç, Ukrayna’da UBO’nun (Universal Boxing Organization) organize ettiği Boks Liginde kendi kategorisinde Avrupa Şampiyonluk Kemerini kazanıp, KKTC’ye getirdi.

Kemer maçına çıkan sporcumuz Metin Turunç, rakibinin covid testinin pozitif çıkmasından dolayı maça çıkmadığı için hükmen galip geldi. UBO Boks Liginde kemeri devralan Metin Turunç, antrenörü Dindar Gölçek’le birlikte adaya döndü.

Havalimanında açıklama yapan Metin Turunç, inanılmaz mutlu olduğunu, KKTC’ye Avrupa Şampiyonluğu yanında hak edilmiş kemeri de getirmenin mutluluğu içinde olduğunu söyledi.

Şubat ayında kemeri koruma maçı olduğunu ve kemeri koruma düşüncesi olduğunu da ifade eden Milli Boksör Metin Turunç, duygularının tarif edilmez olduğunu belirtti.

Antrenör Dindar Gölçek ise adaya dönüşleri sonrasında yaptığı açıklamada planlı ve disiplinli çalışmanın karşılığını bugün itibariyle aldıklarını belirtti. Unvanı koruma adına daha fazla çalışmak zorunda olduklarını ifade eden Gölçek, Şubat ayındaki unvanı koruma maçı için çalışmalara bugün itibariyle başlayacaklarını sözlerine ekledi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gürbıyık cezalı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sinan sarardı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bünyamin dörtledi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GG gençleri Kinsiz’e emanet
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yusuf ameliyat olacak
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.