Tribün KıbrısAntrenörler faaliyetlerini, pandemiye endekslediAntrenörler faaliyetlerini, pandemiye endeksledi
269 views
11 Ocak 2022 - 16:07

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği gerçekleştireceği faaliyetleri, Sağlık Bakanlığı ve Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu karaları ve pandemi koşullarına göre yapacak

 

Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği (KTFAD) yeni yılın ilk toplantısını dernek lokalinde Süleyman Göktaş başkanlığında, yönetim kurulu üyelerin katılımı ile gerçekleştirdi.

2022 yılında yapılması planlanan organizasyonlarla ilgili kararların alındığı toplantıda ülkemizde de Pandemi sürecinin devam etmesinden dolayı yapılması düşünülen organizasyonların, pandemi şartları göz önünde bulundurularak yapılacağı açıklandı.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından oynatılan 2021 – 2022 futbol sezonun tamamlanmasının ardından KTFAD başkanı Süleyman Göktaş ve yönetim kurulu üyeleri tarafından tüm liglerde 2021 – 2022 futbol sezonu sonunda başarılı olan teknik adamlar ve antrenörleri değerlendirmeye alınma kriterlere uygun olanlar belirlenecek.

Geleneksel olarak düzenlenen ödül gecesinin yapılıp yapılmayacağı ise Sağlık Bakanlığı ve Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu tarafından alınacak karalar ve pandemi koşulları göz önünde bulundurularak ileriki günlerde yapılacak toplantıda karara bağlanacak.

Yeni futbol sezonunda (2022-2023) antrenörlerin çalışma izni alabilmesi için her yıl sezon öncesinde yapılmakta olan antrenör gelişim seminerlerin yapılabilmesi konusunda da dernek yönetimi karar üretti.

Antrenörlerinin 2022 – 2023 sezonunda çalışabilmeleri için katılımın zorunlu olduğu ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen teknik direktör, A lisans, B Lisans, C Lisans ve Kaleci antrenörlerine yönelik eğitim seminerlerinin yapılması konusunda Sağlık Bakanlığı ve Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu tarafından alınacak karalar ve pandemi koşulları göz önünde bulundurulacak.

Eğitim seminerlerinin yapılması konusunda ileriki günlerde yapılacak yönetim kurulu toplantısında karara bağlanacağı açıklandı.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.