Tribün Kıbrıs

Zarlar Lefkoşa’da atıldı

Zarlar Lefkoşa’da atıldı
133 views
16 Aralık 2020 - 23:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

Kuzey Kıbrıs Elit Tavla Derneği 2020-2021 KKTC Tavla Turu’nun ikinci ayağı olan 1. Lefkoşa Açık Modern Tavla Turnuvası yapıldı. Hasan Doğan, İsmail Güçlü, Mehmet Özata-Latif Tangül, Tolga Başman günün birincileri oldular

 

Kuzey Kıbrıs Elit Tavla Derneği tarafından düzenlenen ve 9 turdan oluşacak 2020-2021 KKTC Tavla Turunun 2. ayağı olan 1. Lefkoşa Açık Modern Tavla Turnuvası 12-13 Aralık 2020 tarihlerinde 5 değişik bölgeden (Lefkoşa, Mağusa, Girne, Türkiye ve İngiltere) toplam 49 oyuncu katılımı ile yapılmıştır. Oyuncular 2 gün boyunca turnuva şampiyonluğunu elde edebilmek için Dorana Rezidans Hotel’de yaklaşık 21 saat mücadele ettiler.

Ana Aktivite Kategorisinde toplam 43 oyuncu mücadele ederken Ana Aktivite Kategorisinin finali Mağusa bölgesinden Hasan Doğan ile Lefkoşa bölgesinden Mehmet Gürses arasında oynandı. Final karşılaşmasına 1-0 avantaj ile başlayan Hasan Doğan’a alacağı galibiyet şampiyonluğu getirirken, Mehmet Gürses’in 2 kez rakibini yenip şampiyon olma şansı vardı. Yaklaşık olarak 2 saat 30 dakika süren final karşılaşmalarının ilk setini 11-1 lik skor ile Mehmet Gürses kazandı ve bu durumda şampiyonu belirleyebilmek için yapılan ikinci maçı 9-6 lık skor ile kazanan Hasan Doğan 2020-2021 KKTC Tavla Turunun Lefkoşa ayağının şampiyonu oldu, Mehmet Gürses ise turnuva ikinciliğini elde etti. Ana Aktivite kategorisinde üçüncülüğü Lefkoşa bölgesinden Mehmet Çakıcı alırken dördüncü ise Mağusa bölgesinden Deniz Kızılbora oldu.

Son Şans Kategorisinde toplam 29 oyuncu mücadele etmiş olup Son Şans Kategorisinin finali Türkiye’den İsmail Güçlü ile Mağusa bölgesinden Hasan Yahi arasında oynandı.

Yaklaşık 45 dakika süren final karşılaşmasını 7-5 lik skor ile Türkiye’den İsmail Güçlü kazanarak bu kategorinin şampiyonu oldu.

Danışman Çiftler Kategorisinde toplam 16 takım mücadele etmiş olup Danışman Çiftler finali Lefkoşa bölgesinden Mehmet Özata-Latif Tangül ikilisi ile  Girne bölgesinden Suzan Tatlısulu-Nurcan Ulugün ikilisi arasında oynandı.

Yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika süren final karşılaşmasını 9-6’lık skor ile Mehmet Özata-Latif Tangül ikilisi kazanarak Danışman Çiftler kategorisinin şampiyonu oldular.

1-Puan Kategorisinde ise toplam 64 katılım olup finali Mağusa bölgesinden Tolga Başman ile aynı bölgeden Mustafa Kumbur arasında oynanırken bu kategorinin şampiyonu Tolga Başman oldu.

5 sayıdan oluşan Mini Turnuvalarda ise Gazimağusa bölgesinden Deniz Hürdoğanoğlu, Girne bölgesinden Hasan Kutay, Türkiye’den Cemal Doğanay  ve yine Türkiye’den İsmail Güçlü  başarılı olup ödüllendirildi.

Başkandan teşekkür

Dorana Turizm ve Dorana Rezidans Hotel destekleri ile gerçekleştirilen 1. Lefkoşa Açık Modern Tavla turnuvası ile ilgili olarak Elit Tavla Derneği başkanı Niyazi Ünlütürk yaptığı açıklamada “Dorana Rezidans Müdürü Hüseyin Soyer’e ve ekibine turnuvamıza verdikleri destekten dolayı çok teşekkür eder ve aynı zamanda turnuvamıza gösterdikleri ilgiden dolayı da turnuvamızda yer alan tüm tavlasever oyuncularımıza çok teşekkür ederiz” dedi.


SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.