Tribün Kıbrıs
Yılmaz Vural: Kıbrıs’ta teknik direktörlük yapmak güzel olur
Yılmaz Vural: Kıbrıs’ta teknik direktörlük yapmak güzel olur
673 views
09 Ocak 2022 - 12:22

 

 

Sporun Vizyonu Eğitim Seminerinde Tribün Kıbrıs’tan Hamit Sakallı’nın sorusu üzerine konuşan Yılmaz Vural, “Kıbrıs’ta imkân olursa gelirim. Kıbrıs’ı çok seviyorum. Burada teknik direktörlük yapmak güzel olurdu” dedi

 

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin (KTSYD) geleneksel olarak düzenlediği Sporun Vizyonu Eğitim Semineri 8 Ocak 2022 Cumartesi günü Bafra bölgesinde bulunan Concorde Luxury Resort’ta gerçekleştirildi.

KTSYD asbaşkanı Şükrü Burağan’ın sunduğu “Futbola adanmış bir hayat” konulu oturumun konuğu Türkiye’nin tanınmış teknik direktörlerinden Yılmaz Vural’dı. Deneyimli teknik adama TSYD Başkanı Oğuz Tongsir de bu oturumda eşlik etti.

Vural sözlerine Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’ne teşekkür ederek başladı. Önemli davet için çok mutlu olduğunu söyleyen Vural, anılarını spor yazarları ile paylaştı.

Tribün Kıbrıs’tan spor yazarı Hamit Sakallı’nın sorusu üzerine cevap veren Yılmaz Vural, “Kıbrıs’ta imkan olursa gelirim. Kıbrıs’ı çok seviyorum. Burada teknik direktörlük yapmak güzel olurdu” dedi.

30 takımda teknik direktörlük yapan ve 750’den fazla resmi maça çıkan Yılmaz Vural, daha önce yöneticiler vasıtası ile Fenerbahçe’den teklif aldığını da doğruladı.

Türkiye’nin tüm bölgelerinde teknik direktörlük yaptığını söyleyen Vural, Türk teknik direktörlerinin dışa açılması için büyük takımlarda teknik direktörlük yapması gerektiğini, kendisinin almış olduğu eğitim ve tecrübelerine güvendiğini söyledi.

Vural ayrıca Türkiye’de futbolun kötüye gittiğini de ifade ederken, oturum sonunda da tüm spor yazarlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.