Tribün Kıbrıs
Yıldız pedallar Avusturya’da parlayacaklar
Yıldız pedallar Avusturya’da parlayacaklar
201 views
11 Ağustos 2022 - 7:02

 

 

KTBF U17 Yıldız Erkek Karması, dünyanın önde gelen profesyonel takımların yıldız alt yapılarının yer alacağı 3. Uluslararası Alpe Adria Tour’da mücadele edip sonrasında Tokat’ta yapılacak şampiyonaya katılacaklar

 

Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu (KTBF) U17 Yıldız Erkek Karması, 12 – 15 Ağustos tarihlerinde Avusturya’da düzenlenecek 3. Uluslararası Alpe Adria Tour’da mücadele edecek.

Bisiklet sporunda dünyanın önde gelen profesyonel takımların yıldız alt yapılarının da yer alacağı ve yeni yeteneklerin keşfedildiği bu önemli yarışta ülkemiz adına KTBF başkanı Salih Yalızat’ın kafile sorumluluğu ve antrenörlüğünde sporcularımız Emre Kaplan, Arcan Kuzhan ve Ege Erülkü pedal çevirecek.

KTBF U17 Yıldız Erkek Karması, uluslararası yarışa katılmak üzere adadan ayrılarak Avusturya’ya gitti. 3 etaptan oluşacak olan yarışta sporcularımız, ilk gün Bireysel Zamana Karşı (Althofen) 11 Km, ikinci gün Yol Yarışı (Deinsdorf) 52 Km ve üçüncü gün Yol Yarışı (Klagenfurt) 39.6 Km’de ter dökecek.

KTBF U17 Yıldız Erkek Karması, Avusturya yarışını tamamladıktan sonra 16 Ağustos’ta Ankara’ya gidecek. Diğer sporcularımız Enes Tekkanat ve Kerem Pekmez de Ankara’da kafileye katılacak. Kafile daha sonra ise Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 18 – 20 Ağustos tarihlerinde Tokat’ta gerçekleşecek Türkiye Şampiyonası 6. Tokat Puanlı Yol Yarışları’na katılmak için Tokat’a hareket edecek.

Tokat’ta yapılacak şampiyona da Yol Yarışı, Zaman Karşı ve Kriteryum olmak üzere 3 etaptan oluşacak.


GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kaptan, MTG’den ayrılıyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
U14 Ligi’nde sonuçlar
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BTM 2. Ligde sonuçlar
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GG’de çifte kutlama
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ŞAMPİYON LEVENT
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Emre Kaplan, Türkiye 5.si
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.