Tribün KıbrısYenicami 5’te 5 yaptıYenicami 5’te 5 yaptı
Berk Akdora( berkakd@gmail.com )
382 views
02 Nisan 2022 - 20:07

Girne 20 Temmuz Mete Adanın Stad’ında oynanan karşılaşmada gülen taraf 3-0 gibi net bir skor ile konuk ekip Yenicami oldu.

Genel çerçevede maçı değerlendirecek olursak; iki takımında ligde hedefi kalmamış durumda. Tek hedef kupa olunca maçın da kontrollü geçeceği ve az pozisyon izleneceği öngörülüyordu ama hiç de böyle olmadı.

Yenicami 5 maçta 5 galibiyet aldı ama bunu alırken bunun tesadüfen olmadığını bu maçta bir kez daha bizlere kanıtlamış oldu. Ayağa top oynama isteklerinden bir dakika bile vazgeçmeden, tek pas oyununda sürekli defans arkasına adam kaçırmada ve ileride Keita ile neredeyse sırtı dönük her topu almada çok başarılıydılar. Bu oyunlarını geliştirmeye de devam ediyorlar. Bunun dışında defanstan oyun başlatma kısmında ise oyun kurucu görevini üstlenen Hascan, Fırat gibi oyuncular ile az hatayla hücuma çıkıyorlar. Eleştirebileceğim tek nokta ise bazı pozisyonlarda gereksiz yerlerde şut çekmek yerine fazla paslaşma olunca sonunu getirmekte zorlandılar.

Gelelim bireysel performanslara;

Hascan, Yenicami adına maçın adamıydı. Yenicami’nin yakalamış olduğu gol pozisyonlarının hepsinde Hascan’ın kilit pası vardı desek yanılmış olmayız sanırım. Çok istekli ve arzulu hücum eden Yenicami takımında hakkını vermemiz gereken diğer oyuncu ise Yakup’tu. Maçta kaldığı süre boyunca mücadeleci oyununu sürdüren Yakup, bu oyununu bir de golle süslemesini bildi.

Ev sahibi ekip Doğan Türk Birliği ise yedikleri golün ardından bir tepki vermeye çalıştılar. Karşı karşıya bir pozisyonda kaçırdıkları gol belki de onlar adına maçın kırılma noktasıydı. Genel olarak vasat bir oyun sergilemiş olsalar da kafalarında Küçük Kaymaklı ile oynanacak mücadele olduğunu söylesek yanılmış olmayız. Özellikle ileride Halil Turan,Tansel ve Billy ile tehlikeli bir takım olan D.T.B., Billy gibi takımın bana göre en yetenekli oyuncusundan yoksun çıktığı bu mücadelede bir pozisyon hariç etkili olamadı.

D.T.B.’de ligde tek hedef ikincilik. Ama kupayı herşeyin önüne koyduklarını, kafalarında hafta içi oynayacakları maç olduğu belliydi. Yenicami ise play out hattından tamamen kopmuş konuma geldi. Lig onlar için de neredeyse bitti. Kafalarda ise şu soru kaldı. “Ligin ilk yarısına Keita gibi bir yabancı futbolcu ile başlansaydı ve bu mücadele ve istek süreklilik haline gelseydi şampiyonluk yarışında M.T.G. ile kora kor bir mücadele verilir miydi ?”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.