Tribün KıbrısVettel’den sert tepki, “Tüm bayrakları kaskından kaldırdı”Vettel’den sert tepki, “Tüm bayrakları kaskından kaldırdı”
593 views
13 Mart 2022 - 11:01

 

 

“Kaskımda yer alan bir bayrak [KKTC bayrağı]; bazı sorunlar yarattı.” diyen Sebastian Vettel, gösterilen tepkiye karşılık tüm bayrakları kaskından kaldırdı

 

Aston Martin pilotu Sebastian Vettel, 2022 yılı Bahreyn Grand prixi öncesinde Rum Otomobil Kurumunun şikâyeti üzerine kaskının üstündeki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağını kaldırmıştı.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik başlattığı askeri harekat sonrası, kaskında ‘Savaşa hayır’ mesajı veren ve aralarında KKTC’nin de bulunduğu ülke bayraklarını da kaskında kullanan F1 pilotu Sebastian Vettel açıklamada bulundu.

Bayrağın kasktan kaldırılmasıyla ilgili gelen tepkiler sonrasında bayrağı kaldırtan ve açıklama yapan Sebastian Vettel “Kaskımda yer alan bir bayrak [KKTC bayrağı]; bazı sorunlar yarattı, bazı insanlar üzüldü ve mesaj başarısızlığa uğradı. Kaskımda yer verdiğim mesaj, tüm dünyanın birleşip savaşa karşı birlik olması gerektiğiydi” dedi.

Sebastian Vettel, gösterilen tepkiye karşılık aralarında KKTC’nin de bulunduğu ülke bayraklarını da kaskından kaldırdı.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.