Tribün KıbrısÜnsal Akel Turnuvasında şampiyon Faik AmcaoğluÜnsal Akel Turnuvasında şampiyon Faik Amcaoğlu
311 views
07 Şubat 2022 - 20:22

 

 

GDB Ferdi Darts Şampiyonasına puan veren ilk turnuva olan Ünsal Akel Açık Anı Darts Turnuvasında Faik Amcaoğlu şampiyon olurken, ikinci Sedat Sedatgil 2 de yan ödül kazandı

 

İsmet KARAOSMAN

Güzelyurt Darts Birliği (GDB) organizasyonunda ve Binatlı Yılmaz Spor Kulübü (BYSK) sponsorluğunda GDB Ferdi Darts Şampiyonasına puan veren ilk turnuva olan Ünsal Akel Açık Anı Darts Turnuvası yüksek bir katılım sonucunda Binatlı Yılmaz Spor Kulübü Darts Atış Salonunda gerçekleşti.

Ünsal Akel Açık Anı Darts Turnuvasında 7 adet 180’nin atıldığı turnuvada rakiplerine üstünlük sağlayan Sedat Sedatgil, Hüseyin Orakçıoğlu, Caner Bozbeyli ve Faik Amcaoğlu yarı finallere kaldılar. Yarı finalin ilk maçında rakibi Hüseyin Orakçıoğlu’nu 3 – 1 yenen Sedat Sedatgil final oynamaya hak kazanırken mağlup Hüseyin Orakçıoğlu ise üçüncülük maçına çıkmaya hak kazandı. Gecenin diğer yarı final maçında da rakibi Caner Bozbeyli’ye 3 – 0 üstünlük sağlayan Faik Amcaoğlu final, Caner Bozbeyli ise üçüncülük maçı oynamaya hak kazandı.

Üçüncülük maçında Caner Bozbeyli ‘yi 3-0 yenen Hüseyin Orakçıoğlu gecenin üçüncüsü oldu. Final maçında ise Faik Amcaoğlu, Sedat Sedatgil ‘i 3 – 0’la geçip turnuvanın şampiyonu oldu. Gecede en yüksek sayı atan ödülünü Sedat Sedatgil, en yüksek sayıdan bitiren ödülünü yine Sedatgil Sedatgil ve en az dartta bitiren ödülünü de Faik Amcaoğlu aldılar.

Turnuvada dereceye girenlere ödüllerini, Cemal Akel, Aliye Akel Betmezoğlu, Halil Betmezoğlu, Hanife İzel, Dürü Altınmakas ve GDB Başkanı Alkan Caner verdiler.
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.