Tribün KıbrısTurunç: Dev organizasyondan alnımın akı ile döneceğimTurunç: Dev organizasyondan alnımın akı ile döneceğim
404 views
02 Mart 2022 - 17:39

 

 

İstanbul’da 7000 kişilik stadta Avrupa Şampiyonluk Kemeri için ringe çıkacak olan Milli Boksör Metin Turunç, antrenman programını yoğunlaştırırken, dev organizasyondan da yine alnının akı ile döneceğini söyledi

 

KKTC Milli Boksörü Demir Yumruk lakaplı Metin Turunç, Mayıs ayında Avrupa Şampiyonluk kemeri için ringe çıkacak.

Dev organizasyonun tarihinin belirlenmesinden sonra çalışmalarını sıklaştıran Metin Turunç, elde ettiği başarılara bir yenisini daha eklemek istiyor. Pazartesi gününü çift idmanla geçiren milli sporcu Metin Turunç ve antrenörü Dindar Gölçek, Pazartesi akşamı yaptıkları idman sonrasında açıklamalarda bulundu.

Milli Boksör Metin Turunç, 13 Mayıs tarihinde İstanbul’da yapacağı zorlu müsabaka öncesinde yaptığı açıklamada, Mayıs ayında Avrupa Şampiyonluk Kemer müsabakası için davet aldıklarını ve organizasyonun geçmiş maçlara göre çok üst düzey olduğunu söyledi. Maçın 7000 kişilik stadta olacağını ve birçok kanaldan canlı yayınlanacağını ifade eden, Metin Turunç, bu dev organizasyondan da yine alnının akı ile döneceğini söyledi.

Avrupa Şampiyonluk Kemeri’nin ülkeye geleceğine olan inancını belirten Metin Turunç, antrenörünün yaptığı planlama doğrultusunda Mayıs ayında ki müsabaka için yoğun çalışma temposuna başladıklarını ifade etti.

Gölçek: Zor bir dönemdeyiz

Antrenör Dindar Gölçek ise yaptığı açıklamada 13 Mayıs tarihindeki Kemer maçının hem kendileri hem de ülke adına önemli olduğunu söyledi.

Metin’in bu maça davet almasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Dindar Gölçek, zor bir dönemde olduklarını, bu nedenle de yaptıkları planlama doğrultusunda Avrupa Şampiyonluk Kemer maçına en iyi şekilde hazırlanacaklarını ifade etti.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.