Tribün KıbrısTosunoğlu: Engellilere özgü spor salonu bu camiaya borcumuzdurTosunoğlu: Engellilere özgü spor salonu bu camiaya borcumuzdur
260 views
20 Ocak 2022 - 21:04

 

 

Hasan Tosunoğlu, “Engellilere yönelik devletin sorumlulukları vardır. Engellilere özgü bir spor salonu yapımı siyasi otoritenin bu camiaya bir borcudur.” açıklamasını yaptı

 

Demokrat Parti (DP) Lefkoşa milletvekili adayı, Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tosunoğlu, engelli sporcularımızın sınırları aşan başarılarının tüm ülkeye örnek olması gerektiğini söyledi.

“Tüm zorlukların üstesinden gelmenin yolu inanç, cesaret, kendimize güven ve çok çalışmaktır” diyen Tosunoğlu, uluslararası bir ligde yıllardır başarıyla mücadele eden tekerlekli sandalye basketbol takımımızla gurur duyduklarını ifade etti.

Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ahmet Akdeniz’in de aralarında bulunduğu Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın çalışmasını ziyaret eden Hasan Tosunoğlu, “Engellilere yönelik devletin önemli sorumlulukları vardır, ne yazık ki yıllardır istenen kurumsal çerçeve tamamlanmamıştır.

Engelli insanlarımızın hem fırsat eşitliği hem de istihdam, erişim, gelişim sorunlarına köklü çözümler şarttır” dedi. Geçmişte kişi olarak engelli camiasına katkı sağlayan birisi olarak, bu yöndeki çalışmaların siyaset üstü olması gerektiğine değinen Tosunoğlu, özellikle 18 yaş engelliler için yaşam evi projesinin tamamlanmasının şart olduğunu, engellilere özgü bir spor salonunu yapımının da siyasi otoritenin bu camiaya bir borcu olduğunu sözlerine ekledi.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.