Tribün KıbrısTOL: “Özpaşa derbiyi kaldıramadı!”TOL: “Özpaşa derbiyi kaldıramadı!”
306 views
18 Aralık 2021 - 14:24
Türk Ocağı Limasol resmi hesabından bir basın açıklaması yayınlayarak dün akşam oynanan derbiyi yöneten hakem Osman Özpaşa’nın derbinin tansiyonunu kaldıramadığına dikkat çekti:
BASIN AÇIKLAMASI;
Sezon başından beri her maç bir önemli hataya maruz kaldığımız ve her defasında “hakem hatasıdır” diye yorumlamak istediğimiz olaylar zinciri devam etmektedir.
Böylesine büyük bir derbi maçının tansiyonunu çekemeyen hakem Osman Özpaşa takdir haklarını aleyhimize kullanmış ve rakibimizin üzerimize gelmesini sağlamıştır.
Yediğimiz gol öncesi bize yapılan faulü görmeyerek aleyhimize bir direk vuruş vermiş ve bir gol yememize sebep olmuştur. Oyuncularımızın takdire şayan müdahalesine faul vererek sarı kart ile cezandırması bizi olumsuz etkilemiştir.
Kaptan Ertaç’ın topu oyuna sokma gayreti içindeyken rakibinin kendisini engellemesi sonrasıda çıkan arbedeye sarı kart vermesi ve ardından itirazınadan dolayı  2. sarı kart ile kendisini oyun dışına göndermesi adeta bizi mağlubiyete terk etmiştir.
Oyuncu psikolojisinden anlamayan bir tavır sergilemesi, Özpaşa’nın yetersiz olduğunun bir göstergesidir. Hakem Özpaşa, bu hatalarıyla oyuna olumuz etkisinden dolayı şiddetle kınarız. MHK nin böylesine önemli bir maça verdiği hakeme dikkat etmesi gerekmektedir.
Ahmet Arslan
BaşkanSON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.