Tribün Kıbrıs

Tazegül, Ankara’da KKTC bayrağı ile koştu

Tazegül, Ankara’da KKTC bayrağı ile koştu
1.332 views
29 Aralık 2020 - 0:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

Hakan Tazegül, 27 Aralık Atatürk koşusuna Türk Silahlı Kuvvetleri Ordu Milli takımını temsilen katılırken, 10 kilometrelik parkur boyunca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağı ile koştu

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sporcusu Hakan Tazegül, 27 Aralık Atatürk koşusuna katılarak koştu.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen 27 Aralık Atatürk koşusuna Türk Silahlı Kuvvetleri Ordu Milli takımı temsilen katılan başarılı atletimiz Hakan Tazegül diğer atletlerle birlikte koşarak finişe toplu olarak girdi. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen 27 Aralık Atatürk koşusu pandemiden dolayı belirli sayıda sporcuya izin verilirken, 10 bayan 10 erkek sporcunun katılımı ile Atletizm Federasyonu telkiniyle toplu olarak koşuldu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya geldiği Dikmen mevkiinde başlayan 10 kilometrelik 27 Aralık Atatürk koşusuna sivil ve milli takımdan oluşan 20 sporcuyla birlikte koşan başarlı sporcumuz Hakan Tazgül, özel izinle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağını 10 kilometrelik parkur boyunca özellikle en önde taşıyarak Ankara Tren Garı önünde finişe toplu olarak girildi. Türk Silahlı Kuvvetleri Ordu Milli Takımında yer alan Hakan Tazegül, bayrağımızla Ankara sokaklarında koşarken halk kendisine, “Yaşasın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti” tezahüratları yaptı. Tazegül, tezahüratlardan dolayı farklı bir atmosfer, bambaşka bir heyecan ve duygular içerisinde güzel bir ortamda koşusunu tamamladı.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen 27 Aralık Atatürk Koşusunun ardından katılan tüm sporculara madalya verildi. Hakan Tazegül 31 Aralık Perşembe günü adaya dönecek.


GÜNLÜK HABER AKIŞI
İncirli, Birinci Ligi sevdi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Vasilya’dan çıkış yok
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Mesarya’nın tarihi zaferi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esentepe, Elye’de esti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dörtyol devire devire gidiyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dumlupınar evinde mutlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Göçmen sonunu getiriyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Önemli olan KAZANMAK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cihangir, Mishali ile yürüyor
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.