Tribün Kıbrıs
Tatar: Türkiye takımları ile maç yapabilmek önemli
Tatar: Türkiye takımları ile maç yapabilmek önemli
343 views
16 Ağustos 2022 - 7:04

 

 

Ersin Tatar, Türkiye Badminton Federasyonu heyetini kabulünde ”Türkiye takımları ile maç yapabilmek önemlidir. KKTC’de 33 tane federasyon vardır. Her türlü spor yapılmaktadır. Bu da ülkemiz için büyük bir zenginliktir.” açıklamasını yaptı

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Türkiye Cumhuriyeti Badminton Federasyonu As Başkanı aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin eski gençlik ve spor genel müdür yardımcısı Nuri Demirci, KKTC Badminton Federasyonu Başkanı Fırat Deniz ve KKTC Badminton Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Elin Asker’i kabul ederek görüştü.
Kabuldeki konuşmasına, kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Cumhurbaşkanı Tatar, çok başarılı sporcularımızın olduğunu ve onların uluslararası etkinliklere hazırlanmasına katkı koyan herkese teşekkür etti.
Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin spor takımları ile maç yapabilmenin önemli olduğunu söyleyerek ileride imkânların artmasıyla daha fazla etkinlikte bir araya gelmenin, temennisi olduğunu ifade etti.
KKTC’de pandemi döneminde yaşanan sıkıntıların geride kaldığını ve çok daha sağlıklı günlerde, spor etkinliklerinde birlikte mücadele verileceğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar sözlerine şöyle devam etti; “Spor sağlık, kardeşlik ve barış demektir. KKTC’de 33 tane federasyon vardır ve her türlü spor yapılmaktadır. Bu da ülkemiz için büyük bir zenginliktir. Bizim de görevimiz gençliğe sahip çıkarak spor sevgisini aşılamaktır. Spor, kişiye özgüven sağlamakta ve kariyerinde başarıya ulaştırmaktadır.”
Türkiye Cumhuriyeti Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik de konuşmasında, iki ülke arasındaki karşılıklı temaslara destek verdiği ve kendilerini kabul ettiği için Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a teşekkür etti.

Özmekik, her türlü faaliyette KKTC’deki sporcuların Türkiye Cumhuriyeti’ndeki milli takımlarda oynatılmasının hayata geçirildiğini ve KKTC’den Nehir Deniz isimli sporcunun Türk milli takımı adına yarışıp şampiyon olduğunu söyledi.

 
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.