Tribün Kıbrıs

Tatar: Spor politikası devletin imajını belirler

Tatar: Spor politikası devletin imajını belirler
254 views
08 Aralık 2020 - 23:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Drift Sporcusu Ülkü Erçoban’ı kabulünde yaptığı açıklamada, “Spor politikası ve gençlik politikası bir bütün olarak KKTC devletinin imajını belirler.” açıklamasını yaptı

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Drift Sporcusu Ülkü Erçoban’ı kabul etti. Cumhurbaşkanı Tatar kabulde yaptığı konuşmada, KKTC’nin tanınması yönünde drift sporu alanında hem uluslararası hem de ülkemizde yapılan çalışmaları takdir ettiğini belirterek, tüm sporlarda olduğu gibi bu spor alanındaki tehlikelere de dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Devlet olarak ve Cumhurbaşkanlığı olarak bu çalışmalara destek olmak için elinden geleni yapacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, “Sizin gibi gençlerin başarıları ülkemizin tanıtılması ve spor bakımından önemlidir. Uluslararası alandaki temaslarla bizleri temsil ediyorsunuz ve bu bizim için bir gurur vesilesidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, bireylerin başarılarının devletin başarısı olarak ortaya çıktığına işaret ederek spor politikası ve gençlik politikasının bir bütün olarak dıştan bakıldığında KKTC devletinin imajını ve Kıbrıslı Türklere yapılan haksızlığı belirlediğini söyledi.

Her alanda başarılı ve değerli sporcularımız olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Tatar, drift sporunun da dünyaca ilgi gördüğünü sözlerine ekledi.


GÜNLÜK HABER AKIŞI
İncirli, Birinci Ligi sevdi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Vasilya’dan çıkış yok
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Mesarya’nın tarihi zaferi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esentepe, Elye’de esti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dörtyol devire devire gidiyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dumlupınar evinde mutlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Göçmen sonunu getiriyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Önemli olan KAZANMAK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cihangir, Mishali ile yürüyor
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.