Tribün KıbrısTatar:  Sivri’nin ulaştığı kariyer, önemli bir göstergedirTatar:  Sivri’nin ulaştığı kariyer, önemli bir göstergedir
357 views
08 Aralık 2021 - 21:02

 

 

Ersin Tatar, “Ahmet Sivri’nin genç yaşına rağmen ulaştığı kariyeri, Kıbrıs Türk sporcuların, imkân verildiğinde büyük başarılara imza atabildiğinin en önemli göstergesidir.” açıklamasını yaptı

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye 2’nci Futbol Ligi’nde Ankara Demirspor forması giyen Kıbrıslı Türk futbolcu Ahmet Sivri’yi kabul etti. Ahmet Sivri, ziyarette Ersin Tatar’a Ankara Demirspor’da giydiği 10 numaralı formayı hediye etti.

Türkiye’de Galatasaray gibi çok büyük bir kulüpte forma giymiş, şu anda da Türkiye 2’nci Futbol Ligi’nde Ankara Demirspor forması giyen Kıbrıslı Türk futbolcu Ahmet Sivri, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Genç sporcu Ahmet Sivri’nin, başarısı ile Kıbrıs Türkü’nün göğsünü kabartarak gururlandırdığını kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar; gençlerin her türlü spor dalında büyük bir inanç, cesaret ve azimle çalışarak başarı elde ettiğine dikkat çekti. Ahmet Sivri’nin genç yaşına rağmen ulaştığı kariyerin, Kıbrıs Türk sporcularının, imkân verildiğinde büyük başarılara imza atabildiğinin en önemli göstergelerinden biri olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC devletinin her branştan sporcuya, günün koşullarına uygun olarak gerekli tüm olanakları sağlamaya devam edeceğini ifade etti.
Azimle çalışarak uluslararası arenalarda bile başarı elde eden sporcuların önünde hiçbir gücün duramayacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar; Ahmet Sivri’nin başarısının artarak Kıbrıs Türkü’ne gurur yaşatmaya devam edeceğine inanç belirtti.
Ahmet Sivri de gerçekleştirdiği konuşmada, Cumhurbaşkanı Tatar tarafından Cumhurbaşkanlığı’nda kabul edilmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Tatar’ın, sporun içerisinden gelen bir siyasetçi olduğunu; spora ve sporcuya verdiği desteğin önemine değindi.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.