Tribün KıbrısTatar: Kıbrıslı Türk olarak gururumuz büyükTatar: Kıbrıslı Türk olarak gururumuz büyük
192 views
30 Aralık 2021 - 21:58

 

 

Ersin Tatar “Antarktika’nın zirvesine tırmanan Birkan Uzun’u tebrik ederken “Kıbrıslı Türk olarak gururumuz büyüktür. Birkan’ı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar yayımladığı mesajda, Kıbrıslı Türk genç sporcu Birkan Uzun’u, Antarktika’da deniz seviyesinden 16,050 ayak yükseklikte bulunan Vinson Massif zirvesine tırmanarak KKTC bayrağını dalgalandırmasından dolayı kutladı.

Birkan Uzun’un başarılarının devamını dileyen Cumhurbaşkanı Tatar, “Kıbrıslı Türk olarak gururumuz büyüktür. Birkan’ı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Tatar, Uzun’un hedefine ulaşmak için zorlu ve çaba isteyen böyle bir yolculukta kararlı bir şekilde elde ettiği başarıların gurur verici olduğunu ifade etti.
Egemenliğimizin, bağımsızlığımızın ve kimliğimizin sembolü olan KKTC bayrağının önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Tatar, Uzun’un bu başarısının Kıbrıslı Türklere uygulanan haksız ambargolara rağmen kararlılık, inanç ve çaba ile başarının elde edilebileceğinin bir göstergesi olduğunu kaydetti.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.