Tribün Kıbrıs
Tatar, ikinci takımım MTG
Tatar, ikinci takımım MTG
496 views
01 Eylül 2020 - 18:06

 

 

Başbakan Ersin Tatar, Mağusa Türk Gücü kulübünü ziyaretinde, “MTG bizim için çok değerlidir. İkinci kulübümdür. MTG ve Mağusa’nın her zaman bizim için ayrı bir değeri vardır.” açıklamasını yaptı

 

Başbakan Ersin Tatar, K-PET Süper Ligin son şampiyonu Mağusa Türk Gücü kulübünü ziyaret etti.

Mağusa Türk Gücü’nün, Kıbrıs Türk Spor Tarihi içinde, mazisiyle önemli bir değer olduğuna işaret eden Tatar, “Böylesi efsane bir kulübün tarihe mal olmuş efsaneleri Gallliga’yı, Nejat’ı Mustafa’yı, Erdinç’i canlı izlemiş bir birisi olarak ne kadar şanslı olduğumu anlatamam” dedi.

Kendisinin de bir futbol tutkunu olduğunu, Yenicami Spor Kulübü’nde uzun yıllar başkanlık yaptığını hatırlatan Tatar, “ MTG ile kıran kırana maçlarımız olmuştur. Başkanlığım dönemimde MTG’yi yenerek kupa almıştık. Bugünler de MTG’nin Yenicami karşısında şampiyonluk kazandığını gördük. MTG’ye kupa vermek nasip oldu. Buralara çok gelip gittik. Onursal Başkanımız Derviş Eroğlu da MTG’ye uzun yıllar hizmet etmiştir. MTG bizim için çok değerlidir. İkinci kulübümdür diyebilirim” diye konuştu.

Spor kulüplerini ayakta tutmak ve gençlere sahip çıkmaya devam etmek için elden gelen desteği vermeye devam edeceklerini vurgulayan Tatar, “ Spor kulüplerinde her siyasi görüşten insanlar olabilir. Siyaseti kulüplere karıştırmadan, spora ve gençlere hizmet etmek hepimizin görevi” şeklinde konuştu.

Tatar, liglerin, pandemi önlemlerine karşı alınacak tedbirlerle zamanında başlamasını diledi.

MTG ve Mağusa’nın her zaman kendileri için ayrı bir değeri olduğuna işaret eden Tatar, yeni dönemde gençlerin, spor ambargoları altında kalmaması, isimlerinin uluslararası başarılarla anılması için doğru politikalarla doğru kararları almak için halktan destek istediğini söyledi.”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.