Tribün Kıbrıs
Tatar: Hiçbir ülkenin bizimle derdi yoktur
Tatar: Hiçbir ülkenin bizimle derdi yoktur
372 views
01 Mart 2022 - 19:23

Ersin Tatar, Futbol, büyük bir sektördür. Hiçbir ülkenin de bizimle derdi yoktur. Esas otorite, Kıbrıs Cumhuriyeti olarak görülüyor. ‘Siz, olmayan KKTC’yi temsil edemezsiniz’ diye her girişimimizi engelleyen bir güney komşumuz var. Bunu aşmak için elimizden ne gelirse yapacağız. açıklamasını yaptı

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Futbolcular Derneği Başkanı Berkem Korbay, başkan yardımcısı Ahmet Coşkun ve sporcularını kabul ederek görüştü.
Cumhurbaşkanlığı Spor Danışmanı Sertaç Bozatlı’nın da hazır bulunduğu kabulde yaptığı konuşmada, kendisinin de bir dönem futbol oynadığını, kulüp başkanlığı yaptığını, farklı makamlarda bulunduğu dönemlerde de futbola hizmet verdiğini, kulüplerin ekonomik ve altyapı çalışmalarına katkı koyduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar; ülkemiz insanının futbolu çok sevdiğini ifade etti.
Gençlerin futbolda başarı göstermesi temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Tatar, ambargolara rağmen futbolun her geçen gün daha da geliştiğini sözlerine ekledi. Cumhurbaşkanı Tatar, çok sayıda takım, saha ve iddialı futbolcuların bulunduğunu dile getirerek pandemiye rağmen kulüplerin, şampiyon olmak için çaba sarf ettiğini söyledi. 

Cumhurbaşkanı Tatar; “Ben sık sık maça giden biriyim. Futbolun her aşamasını biliyorum. İzlemeden, o duyguyu yaşamadan, taraftarla iç içe olmadan, futbolu anlayamazsınız. Biz burada ayrı bir halkız, bizim futbol federasyonumuzun tarihi 1955’tir. 1960 kuruluş antlaşmalarından önce Kıbrıs Türk halkının kendi federasyonu vardı. 
Kıbrıs Türk halkının ve gençlerin bütün sporlar dallarında farklı ülkelerde de etkinliklere katılmasına saygı gösterilmesi gerektiğini muhataplarımızla paylaşıyoruz. Sıkıntının kaynağı Rum Yönetimi’nin itirazıdır. Sizi temin ederim ki hiçbir ülkenin bizimle derdi yoktur. Esas otorite, Kıbrıs Cumhuriyeti olarak görülüyor. ‘Siz, olmayan KKTC’yi temsil edemezsiniz’ diye her girişimimizi engelleyen bir güney komşumuz var. Bunu aşmak için elimizden ne gelirse yapacağız. Futbol, büyük bir sektördür. Siz de yeni kuşak olarak bizi başarıyla temsil ediyorsunuz. Kulüp başkanlarını, sporcuları, hakemleri, taraftarları ve emek veren herkesi tebrik ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.
KKTC Futbolcular Derneği Başkanı Berkem Korbay da konuşmasında, KKTC’nin en yüksek makamında futbolun içinden gelen biriyle diyalog halinde olmalarının mutluluk verici olduğunu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın tüm içtenliği ve samimiyeti ile kendilerine kucak açtığını, faaliyetlerini dinleyip güncel sorunlara çare bulabilmek için çözüm üretici tavır sergilediğini ifade etti.

Ayrıca şu an ligde futbol oynayan ve sigortası bulunmayan sporcuların sigortalanması, dernek için gerekli girişimlerin yapılması adına her türlü desteği verdiği ve kendilerini kabul ettiği için Cumhurbaşkanı Tatar’a teşekkür etti.
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.