Tribün KıbrısTaekwondo Federasyonu, uluslararası organizasyonlarda boy gösteriyorTaekwondo Federasyonu, uluslararası organizasyonlarda boy gösteriyor
393 views
23 Mart 2022 - 12:47

 

 

Taekwondo Karate Judo Aikido Federasyonu, federasyonun kuruluşundan bugüne birçok uluslararası organizasyona katıldığını açıkladı

 

Taekwondo Karate Judo Aikido Federasyonu, federasyonun 45. kuruluş yılı dolayısı açıklama yaptı.

Açıklamada federasyonun kuruluşundan bugüne birçok uluslararası organizasyonu ülkede yaptığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Taekwondo Milli Takımları kuruluşundan bugüne Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde 32 kez KKTC WTF Olimpik Sistem Taekwondo yarışması, 19 kez GTF Avrasya Taekwondo Şampiyonası, 7 kez World Budo Martialarts müsabakası ve WTF Olimpik sistemde Avrupa kupası düzenlemiştir. 2013 yılında ise GTF Dünya şampiyonası Lefkoşa’da düzenlendi.

Federasyonumuz kurulduğu günden bugüne değin taekwondo, judo ve karate branşlarında, yurt içi ve yurt dışında 124 uluslararası organizasyona milli takım olarak katılmıştır.

Ülkemizde düzenlediğimiz etkinliklere 65 ülkenin milli takımları katıldı. Federasyonumuz KKTC olarak kendi bayrağımız ve kendi kimliğimiz ile yurt dışında 41 ülkede düzenlenen yarışmalara, 101 defa katılmıştır.

 

 
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.