Tribün Kıbrıs
Taçoy genel kurul toplanmasını talep etti
Taçoy genel kurul toplanmasını talep etti
725 views
23 Ağustos 2022 - 9:44

 

 

Eser Taçoy, Basketbol Federasyonu yönetim kurulunun olağanüstü genel kurulu, 30 gün içerisinde toplamasını, imza veren 12 kulüp adına talep etti

 

KKTC Basketbol Federasyonu federasyon başkanlığına aday olan Eser Taçoy, Orhun Mevlit başkanlığındaki KKTC Basketbol Federasyonu yönetim kurulunun olağanüstü genel kurulu, 30 gün içerisinde toplamasını kulüpler adına talep etti.

Eser Taçoy’un konu ile ilgili açıklaması şöyle:

“Yaklaşık altı aydır kulüplerimizin ve birçok kesimin rahatsız olduğunu sizlere anlatmaya çalıştık. Seçilenin değil, seçenlerin karar vermesi gerektiğin açık bir şekilde ifade ettik.

Tüzüğün 16/3 maddesi olağan genel kurulun federasyon başkan ve yönetim kurulu üyelerinin seçilmesi maksadıyla iki yılda bir Eylül ayında yapılması gerektiğini bunu tüzüğün emrettiğini anlatmaya çalıştık. Yine o tarihlerde devam eden basketbol liglerinin zarar görmemesi için imza kampanyasını askıya aldığımız da malumunuzdur.

Ben istediğimi yaparım, istediğimi oynatır, istediğimi oynatmam mantığını kabul etmek mümkün değildir.

Gelinen aşamada ekte tarafınıza sunulan, 12 kulübümüzün imza koyduğu ve talep ettiği olağanüstü genel kurulu, tüzüğün 19/1 maddesi gereği 30 gün içerisinde toplamanızı kulüplerimiz adına talep eder, bu süreçte alelacele başlattığınız müsabakaları kesintisiz devam etmesi gerektiğinin de altını çizeriz.”

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.