Tribün Kıbrıs
Sucuoğlu: “Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak tesis edilecek”
Sucuoğlu: “Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak tesis edilecek”
262 views
21 Ocak 2022 - 19:02

 

 

Faiz Sucuoğlu sporun ayrı bakanlık altında kurulması ile ilgili olarak gençlik ve sporun yeniden Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı adı altında tesis edileceğini açıkladı

 

Başbakan Dr. Faiz Sucuoğlu sporun ayrı bakanlık altında kurulması ile ilgili olarak gençlik ve sporun yeniden Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı adı altında tesis edileceğini açıkladı.

Başbakan ve Sucuoğlu, beraberindeki heyetle Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nu ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Sucuoğlu’na UBP Lefkoşa Milletvekili Adayı Hasan Taçoy ve Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu eşlik etti.  KTFF Başkanı Sertoğlu’na ise KTFF 1. Başkanvekili Oktay Çocuk, 2. Başkanvekili Hüseyin Duvarcı ile Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Akçaba, Hasan Çerkez ve Hüseyin Ekmekçi eşlik etti.

Başbakan ve UBP Genel Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu ise ziyarette yaptığı konuşmada gençlik ve sporun ayrı bakanlık olma ihtimalinin olduğunu ve kendisinin Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak kafasında bunu kurguladığını, bunu bu şekilde tesis edileceğini belirtti. Sucuoğlu bunu yeniden değerlendirip tartışacaklarını kaydederek, “Spor fonunun gençlik ve spora gideceği noktasında kimsenin kuşkusu olmasın. Gençliğe hizmet bu ülkeye en güzel hizmettir.” dedi.

“Futbol kulüplerinin ciddi bir birleştirici özelliği vardır”

Sucuoğlu, 1950’lerden başlayarak sporun özellikle de futbol kulüplerinin ciddi bir birleştirici özelliği olduğunu kaydederek spor kulüplerinin bugün de bu görevi yaptığını söyledi.

Hem rekabet hem de gençliğin kötü alışkanlıklardan uzak durması adına spor kulüplerinin çok önemli olduğunu kaydeden Sucuoğlu, “Spora ciddi kaynak ayırarak, gençlerimizi doğru alanlara yönlendirmek öncelikli görevimiz olacak.” dedi.

“Ben Kıbrıs Türkü’ne inanıyorum”

Başbakan Faiz Sucuoğlu ülkenin çok ciddi bir ekonomik kriz ve pandemi içerisinden geçtiğini ifade ederek, “ABD’de bile enflasyon yüzde 7 olarak ölçüldü. Umarım pandemi denen illetten erken kurtulacağız. Her alanda kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomiye ihtiyacımız vardır. Bunun için de öncelikle istikrarlı bir hükümete ihtiyacımız vardır.

Ben, Kıbrıs Türkü’ne inanıyorum ve güveniyorum. Çok önemli işler başardık, sadece istikrarlı bir hükümet modelini başaramadık.” dedi.

“Ben bu ateşten gömleği giymek istiyorum”

Sucuoğlu sözlerinin sonunda halkın ya istikrarlı bir UBP hükümeti ya da 3’lü, 4’lü koalisyon hükümeti konusunda karar verecek. Ben, bize yetki verilmesini ve güven duyulmasını istiyorum. UBP için mühür desteği istiyorum.

Tek başına iktidar şansına çok yakınız. Halkımızın istikrar ve güçlü bir hükümet için destek vermesini istiyorum. İstikrarlı bir hükümet modeli çıkmazsa, daha kötü günler bizi bekliyor. Ben bu ateşten gömleği arkadaşlarımla birlikte giymek istiyorum.” diye konuştu.


SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.