Tribün Kıbrıs
Sertoğlu’ndan Nicosia Group’a destek
Sertoğlu’ndan Nicosia Group’a destek
1.053 views
04 Eylül 2020 - 14:09

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, Kıbrıs Kupası sponsoru Nicosia Group’un direktörü Abdullah Yusuf’a ziyarette bulundu. Sertoğlu ziyaret sebebini hem teşekkür hem de son günlerde hükümetin aldığı kararla mağdur duruma düşen Nicosia Group’u destek amaçlı olarak açıkladı. Ziyarette KTFF 2.Başkanvekili Oktay Çocuk ve Kulüpler Birliği Başkanı Arslan Bıçaklı da yer aldı.

Sertoğlu’nun açıklaması şöyle;

 

Değerli spor kamuoyu,

Bugün Sayın Abdullah Yusuf’u ziyaret sebebimiz futbol ailesi olarak Nicosia Group Kıbrıs Kupası finalinde son yıllarda eşi benzeri görülmemiş güzellikte bir futbol şölenini bize ve ülkeye yaşattıkları için teşekkür etmekle beraber, ekmek teknelerinin ani bir kararla kapatılmasını protesto etmektir.

Değerli arkadaşlar; hükümetler yasalar yapabilir, çeşitli kararlar alabilir, düzenlemeler yapabilir. Ancak devlete vergisini veren, resmi kayıtlı işyerleri ile ilgili yeni kurallar koyarken bu işyerlerine yeni kurallara adapte olabilecek zamanı da vermek zorundadır. “Ben seni kapattım, 6 ay sonra gel” diyemez. Bu işletmeler 6 ay boyunca ne yapacaklar, çalışanlarına ne olacak hükümet edenler bunları düşünmek zorundadır. Bu ülkede trilyonlar kazanıp ülke gençliğine ve ekonomisine katkı koymayan kurum ve kuruluşlara menfaat sağlamak devletin işi ve görevi değildir.

Alınan bu kararın tekrardan gözden geçirileceğini umar saygılar sunarken, sporumuza her zaman çok ciddi katkılar koymaktan kaçınmayan başta Nicosia Group olmak üzere bu tür kurum ve kuruluşlara hükümet edenlerin sahip çıkması gerekmektedir.

 

Saygılarımla,

 

Hasan SERTOĞLU

KTFF Başkanı

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.