Tribün Kıbrıs
Sertoğlu: Yabancı futbolcunun pasaportu, federasyonda kalacak
Sertoğlu: Yabancı futbolcunun pasaportu, federasyonda kalacak
731 views
17 Şubat 2022 - 8:33

 

 

Hasan Sertoğlu, “Yabancı futbolcular gene kaçmaya başladılar. Benim fikrim 0 yabancı futbolcu olmasıdır. Ama eğer kulüpler isterse yabancı futbolcu olacak. Gelecek olan futbolcunun pasaportu federasyonda kalacak.” açıklamasını yaptı

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) başkanı Hasan Sertoğlu, Nicosia Group Kıbrıs Kupası çeyrek final kura çekiminde, yabancı futbolcular konusunda açıklamalarda bulundu.

Hasan Sertoğlu’nun yabancı futbolcular konusunda açıklamaları şöyle:

“Yabancı futbolcular gene takımlarından habersiz olarak ülkeden kaçmaya başladılar. Bu konu ile ilgili yeni sezon başında bir düzenleme yapılacak.

Benim fikrim 2022 – 2023 sezonunda 0 yabancı futbolcu olmasıdır. Ama eğer kulüpler isterse yabancı futbolcu olacak. Ama bu konuda düzenleme yapılacak ve gelecek olan yabancı futbolcunun pasaportu federasyonda kalacak.

Ben ırkçı değilim ama liglerimizde bizim çocuklarımızın oynaması taraftarıyım. Geçtiğimiz hafta Göçmenköy – Doğan Türk Birliği maçında yabancı futbolcuyu gördük. Adam sorumsuzca rakibine kafa atıp kırmızı kart gördü. ondan sonra sahada oynayan gençler çok daha iyi mücadele ettiler.”
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.