Tribün Kıbrıs
Sertoğlu: Tatar’ın Futbol Federasyonu’nu temsil etmesini reddediyoruz. Çünkü evrodoyuz
Sertoğlu: Tatar’ın Futbol Federasyonu’nu temsil etmesini reddediyoruz. Çünkü evrodoyuz
723 views
08 Ağustos 2022 - 12:16

Hasan Sertoğlu,Ben olsam Sayın Cumhurbaşkanı’ndan; ülke sporcusu ve ülke federasyonlarının hiçbirinin davet edilmediği İslam Oyunları’na tepki koyarak gitmezdim. Ancak gidecek. Biz Ersin Tatar’ın Futbol Federasyonu’nu temsil etmesini reddediyoruz. Çünkü evrodoyuz. Kimsesiziz ve bir başımızayız.açıklamasını yaptı

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın ülke sporcusu ve ülke federasyonlarının hiçbirinin davet edilmediği İslam Oyunları için Konya’ya gidecek olması ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Hasan Sertoğlu açıklamasında Konya’daki İslam Oyunları ile alakalı olarak devlet büyüklerinin toplantı yaptığını ancak bu işlerin toplantı yaparak değil, bütçe yaratarak ve komiteler yaratarak olabileceğini söyledi. Sertoğlu ayrıca Konya’daki oyunlara katılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın ülke sporcusu ve ülke federasyonlarının hiçbirinin davet edilmediği İslam Oyunları’na tepki koyarak gitmemesini ümit ettiğini, Tatar’ın orada hiçbir şekilde futbol camiasını temsil etmediğini kaydetti.

Sertoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Yaklaşık bir haftadır birçok kesimin dillendirdiği “Konya’daki İslam Oyunları’nda bizim sporcularımız neden yoktur?” eleştirileri, devlet büyüklerimizi rahatsız etmiş görülüyor. Bu rahatsızlığın sonucunda devlet erkânı Cumhurbaşkanlığı’nda geniş çaplı bir toplantı yapmış ve toplantının gündemi de spora uygulanan ambargoların nasıl kaldırılacağı.

Kimseye saygısızlık etmek istemem ancak bizimle artık dalga geçmeyi bırakın. Bu toplantının eleştirilerin önünü almak için yapıldığını herkes biliyor.

Bu ülkede ambargolarla en fazla mücadele eden Futbol Federasyonu’dur. Hiç olmazsa madem böyle bir toplantı yapıyorsunuz bize de bir sorsaydınız, bir fikir alsaydınız. Gelip size tecrübelerimizi, yıllardır yaşadıklarımızı anlatır, yılmadan nasıl mücadele ettiğimizi açıklardık.

Sayın Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar, Konya’dan davet aldığını ve oradaki İslam Oyunları’na gideceğini açıkladı. Ben Futbol Federasyonu Başkanı olarak Sayın Cumhurbaşkanı’ndan; ülke sporcusu ve ülke federasyonlarının hiçbirinin davet edilmediği İslam Oyunları’na tepki koyarak gitmemesini ümit ederim. Ancak gideceğine eminim.

Şunu açık yüreklilikle söylüyorum ki Sayın Cumhurbaşkanı orada hiçbir şekilde benim camiamı temsil etmiyor. Biz Futbol Federasyonu’nu temsil etmesini reddediyoruz.

Bizim burada dünya kadar sorunumuz varken bizim yanımızda olmayıp, sorunlarımızı çözmeyip Konya’da olmayı tercih etmesi ülke sporuna ve sporcusuna yapılmış bir saygısızlıktır.

Bu ülke sporu, bu ülke sporcusu daha ne kadar itilip kakılıp hor görülecek. Yine söylüyorum, kimseye saygısızlık yapmak istemem. Bu sadece Hasan Sertoğlu olarak benim hissettiklerim ve fikirlerimdir. Yıllar önce boşuna demedik “Biz evrodomuyuz?” diye. Evet, evrodoyuz… Evet, kimsesiziz ve bir başımızayız.

 


SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.