Tribün KıbrısSertoğlu: Spora ayrılan bütçenin har vurup harman savrulmasına izin vermeyeceğizSertoğlu: Spora ayrılan bütçenin har vurup harman savrulmasına izin vermeyeceğiz
263 views
15 Ocak 2022 - 15:32

 

 

Hasan Sertoğlu, “Ülkeyi idare edenlerin spora olan ilgisizliğinden memnun değilim. Artık spora ve gençliğe ayrılan bütçenin har vurup harman savrulmasına izin vermeyeceğiz. Bu bütçe artık sporun ve gençliğin gerçek ihtiyaçları için harcanmalıdır.” açıklamasını yaptı

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman ve beraberindeki heyetin KTFF’yi ziyaretinde açıklamalarda bulundu.

Erhürman ve heyetine ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek sözlerine başlayan Hasan Sertoğlu, ülkenin her sektörünün ekonomik, sağlık ve sportif açıdan sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ifade etti. Sertoğlu, ülkeyi idare edenlerin spora olan ilgisizliğinden memnun olmadığını belirtti.

Özelde futbolun genelde de sporun ülkenin gençliği için çok önemli olduğunu ve siyasilerden bunun farkına varmasını beklediklerini kaydeden Sertoğlu, “Yıllardır zaten bizim mücadelemiz budur. Her zaman söyledim yine söylüyorum. Bu ülkede spor olmazsa, futbol kulüpleri olmazsa gençlik de olmaz spor da olmaz.” dedi. Seçim tarihi belli olmadan önce sürekli zikrettikleri Spor Bakanlığı konusunda da görüşlerini belirten Sertoğlu, “Bu ülkede Spor Bakanlığı artık kurulmalıdır.

Her seçim dönemi Spor Dairesi seçime malzeme ediliyor. Sürekli bakanlık değişiyor. Artık buna son verme zamanı geldi, çünkü bu düzensizlik içinde spor federasyonları da ciddi sıkıntılar yaşıyor.” dedi.

Sertoğlu sözlerinin devamında, dünyanın hiçbir yerinde sporun ve gençliğin adının bile geçmediği bir yapının olmadığının altını çizerken, “Artık spora ve gençliğe ayrılan bütçenin har vurup harman savrulmasına izin vermeyeceğiz. Bu bütçe artık sporun ve gençliğin gerçek ihtiyaçları için harcanmalıdır.

Bu hususu uzun süredir dile getiriyoruz. Bu konuların seçimden sonra da takipçisi olacağımızı bildirir, seçimde herkese başarılar dileriz.” dedi.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.