Tribün KıbrısSertoğlu: Spor Bakanlığı yoksa oy da yokSertoğlu: Spor Bakanlığı yoksa oy da yok
326 views
11 Aralık 2021 - 11:53

 

 

Hasan Sertoğlu, “Ne yazık ki sporu düşünen, gençliği düşünen pek yoktur. Spor Bakanlığı kurulması konusunda kararlıyız. Bakanlık yoksa oy da yoktur. Bundan taviz vermeyeceğiz. Kafasında Spor Bakanlığı olmayanlara kapılarımızı kapatacağız.” açıklamasını yaptı

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkan Hasan Sertoğlu, Zirve Kıbrıs’ta Mustafa Özsoy’un sunduğu Zirvedekiler programında açıklamalarda bulundu.

Hasan Sertoğlu’nun Spor Bakanlığı kurulması konusundaki açıklamaları şöyle:

“23 Ocak 2022 genel seçimler olacak. Bu seçimler öncesinde herkes kendini kurtarma çabası içerisindedir.

Ne yazık ki sporu düşünen, gençliği düşünen pek yoktur. Böyle düşünen kaç kişi var merak ederim. Sporu kurtaracak adamlar diye manşetleri süsleyen bir sürü aday varmış. Bana kimse “Ben sporu kurtarmak için adayım” demesin. Çünkü sporu kurtarmak öyle kolay değildir.

Liglerdeki takım sayılarının azalması ile ilgili adımları atmaya başladık. Ligdeki takımların azalması konusunu kulüplerle konuşacağız. 14’er takımdan Süper Lig ve 1. Lig’i öngörüyoruz. Ancak kesin kararı kulüplerle görüşüp vereceğiz.

Spor Bakanlığı kurulması konusunda KTFF olarak kararlıyız. Spor Bakanlığı konusunda tavrımız nettir. Bakanlık yoksa oy da yoktur. Biz bu duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz.

Yakın tarihte partilerle de yönetim kurulu olarak görüşüp bunu tüm partilere bildireceğiz. Bu konuda çok ciddiyiz. Kafasında Spor Bakanlığı olmayan partilere kapılarımızı kapatacağız.”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.