Tribün Kıbrıs


Sertoğlu: Ligler kesinlikle durmayacakSertoğlu: Ligler kesinlikle durmayacak
295 views
10 Aralık 2021 - 8:17

 

 

Hasan Sertoğlu, “Ligler pandemi sebebiyle kesinlikle durmayacak. Biz oynayacağız. Bir sezon ülkemiz için fedakârlık yaptık. Sosyalleşme için de futbolun devam etmesi lazım. Maçlara erteleme de olmayacak.” açıklamasını yaptı

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkan Hasan Sertoğlu, Zirve Kıbrıs’ta Mustafa Özsoy’un sunduğu Zirvedekiler programında açıklamalarda bulundu.

Hasan Sertoğlu’nun korona virüs vakaları ve liglerin devamı konusundaki açıklamaları şöyle:

“Pandemi ve maddi imkansızlıklar tüm sektörleri olumsuz etkiledi. Futbolun da bundan etkilemesi kaçınılmazdır. Ama bu belki de ileriki yıllarda faydamıza olacak. Çünkü yıllardır istediğimiz kadroların gençleştirilmesi bu pandemi döneminde ön plana çıktı.

Maçlarda kadrolardaki genç futbolcuları görüyoruz. İlk etapta tabii ki kalite aşağıya inecek. Ancak bu geçici olacak. Bu çocuklar oynadıkça kendisini bulacaklar ve ileride daha kaliteli futbolcular olarak hizmet verecekler.

Ligler pandemi sebebiyle kesinlikle durmayacak. Korona virüs sebebiyle ligler durmayacak, biz oynayacağız. Bir sezon ülkemiz için fedakârlık yaptık. Sosyalleşme için de futbolun devam etmesi lazım. Maçlara erteleme de olmayacak. Zaten bunu sezon öncesinde açıklamıştık.

Dünyada da örneklerini görüyoruz. Örneğin Portekiz’de bir takım korona virüs vakaları nedeniyle 7 kişi ile maça başladı. Bizde olursa bizde de böyle olacak.”
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Süper Ligde maç Pazar’ı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Birinci Ligde maç günü
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Omonia’nın kaptanı Tahsin
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Lider zorlanmadı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Lider farkını gösteriyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Vadili’de birlik beraberlik
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kırmızı Grupta maç günü
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.