Tribün Kıbrıs
Sertoğlu: Kulüplerimizi mağduriyetten kurtarın
Sertoğlu: Kulüplerimizi mağduriyetten kurtarın
374 views
13 Ağustos 2022 - 8:00

 

 

Hasan Sertoğlu, “Yapmak istemezsiniz ama siyasi girişim yaparak, elini kolunu sallayarak Türkiye’ye giden futbolcular konusunda kulüplerimizi mağduriyetten kurtarınız.” açıklamasını yaptı

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın ülke sporcusu ve ülke federasyonlarının hiçbirinin davet edilmediği İslam Oyunları için Konya’ya gidecek olması ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Hasan Sertoğlu açıklamasında “Biz bu ambargolar ile yaşamayı öğrendik. Kendi çapımızda bu ambargolarla olabildiğince mücadele etmeye çalışıyoruz.

Eğer ciddiyseniz ki değilsiniz önce bu konuda bir bütçe yaratın sonra bir komite oluşturun. Bu iş sadece bu şekilde olur, konuşarak ve toplantı yaparak olmaz. Sizlere önerim, yapabileceğiniz ve yapamadığınız (yapmak istemediğiniz) kulüplerimizin öz kaynaklarından çıkan ve elini kolunu sallayarak Türkiye’ye gidip orada futbol oynayan futbolcuların oraya giderken kulüplerimizi mağdur etmeden gidebilmeleri için siyasi bir girişim yapmanızdır.

Bunu kolaylıkla yapabilirsiniz ve kulüplerimizi de bu büyük sorundan kurtarmış olursunuz. Bu konuda yıllardır sizlere bu konunun siyasi olduğunu ve federasyonlar arasında çözülemeyeceğini söyledik ancak siz kulaklarınızı tıkadınız.

 


SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.