Tribün KıbrısSertoğlu: Dünyada, KKTC olmadığı için işimiz çok zorSertoğlu: Dünyada, KKTC olmadığı için işimiz çok zor
507 views
07 Aralık 2021 - 17:54

 

 

Hasan Sertoğlu, “Dış temas için çalışmalarımız devam ediyor. Maalesef şu anda Dünyada ve Türkiye’de KKTC diye bir yer yoktur. O nedenle de işimiz çok zordur. gidişatımız gidişat değildir. Bu şekilde devam edersek bizden 2 – 3 nesil sonra burada Kıbrıslı Türk kalmayacak.” açıklamasını yaptı

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkan Hasan Sertoğlu, Zirve Kıbrıs’ta Mustafa Özsoy’un sunduğu Zirvedekiler programında açıklamalarda bulundu.

Hasan Sertoğlu’nun dış temas konusundaki açıklamaları şöyle:

“Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu olarak dış temas konusunda girişimlerimiz vardır. Ancak şimdilik bu konuda açıklama yapamayız. Dış temas için bir avukat tuttuk, şu anda çalışmalarımız devam ediyor.

Bunu da denemedik dememek için ciddi paralar ödeyerek çalışmayı yürütüyoruz. Bu konuda da bizlere katkı koyanlar oluyor.

Cebelitarık ve Kosova’nın durumları KKTC’den farklıdır. Maalesef şu anda Dünyada ve Türkiye’de KKTC diye bir yer yoktur. O nedenle de işimiz çok zordur.

Milliyetçi arkadaşlar bize kızarlar. Gerçek milliyetçileri tenzih ederim ama menfaat ve çıkar sağlamak için sahte milliyetçiler türedi. Benim kadar milliyetçi da yoktur. Milliyetçilik gençlere – insanlara yardım, vatanına katkı yapmak demektir.

Şu anda gidişatımız gidişat değildir. Bu şekilde devam edersek bizden 2 – 3 nesil sonra burada Kıbrıslı Türk kalmayacak.

Bu sıkıntılar içerisinde futbol organize etmek bizim ve kulüp başkanlarının görevidir. Kolay değil ama elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Ligdeki takım sayılarını düzenleme konusunda çalışmalarımız vardır. 14’er takımlı 2 ligin düzenlenmesi konusunda çalışmalarımız vardır. Bu konuyu günü geldiğinde genel kurulda tartışacağız.”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.