Tribün Kıbrıs
Serhatköy’ün başvurusu usulüne uygun olsaydı, cezaları artacaktı
Serhatköy’ün başvurusu usulüne uygun olsaydı, cezaları artacaktı
494 views
01 Temmuz 2022 - 10:18

 

 

Tahkim Kurulu, Serhatköy’ün usulüne uygun şekilde başvuru yapmadığını tespit ederken, başvurunun usulüne uygun olması halinde cezaların artacağını açıkladı

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Tahkim Kurulu 28.06.2022 tarihinde Av. Salih Irkad başkanlığında bir araya gelerek yapılan başvuruları inceledi.

Tahkim Kurulu, Alayköy – Serhatköy maçında yaşanan olaylardan dolayı Disiplin Kurulunun cezalarına itiraz eden Serhatköy’ün başvurusunu değerlendirdi. Tahkim Kurulunun Serhatköy ile ilgili kararı şöyle:

“Serhatköy’ün Mert Maviş, Börte Keski ve Batuhan Orbay isimli üç futbolcusu için birlikte yaptığı başvuruyu inceledik.

Tahkim Kurulu toplantısı ve zamanı kendilerine bildirilmesine rağmen kurula gelip herhangi bir izahat yapmadılar. Talimatlarımız ve mevzuat gereği Tahkim Kuruluna yapılan başvurular her futbolcu, kulüp, teknik sorumlu ve/veya kişi için ayrı ayrı yapılması gerekmektedir bu cihetle yapılan başvuruyu usulen ret ve iptal ederiz.

Başvuruların usulüne uygun olarak yapıldığı varsayılsa bile hakem ve gözlemci raporlarını incelediğimizde meydana gelen disiplin ihlallerinde bahse konu şahısların cezalarında herhangi bir indirime gidilemeyeceği tam tersine verilen cezaları artırma yönünde bir karar vereceğimizi belirtmek isteriz. Netice itibariyle yapılan başvuru ret ve iptal edilir.”

 
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.