Tribün Kıbrıs
Şentürk’ten ayrılık sinyali
Şentürk’ten ayrılık sinyali
578 views
23 Şubat 2022 - 22:28

 

 

Talat Şentürk “Mormenekşe’de sıkıntılı bir ortamda adeta boğuştuk. Büyük maçları kazandığımızda bile tebrik almadık. “Onun oğlu, oynadı. Bunun oğlu oynadı.” sıkıntılarını aşamasak da büyük işler başardık. Karşıyaka maçından sonra da gerekirse görevimize devam etmeyeceğiz.” açıklamasını yaptı

 

Birinci Ligde korona virüs ve sakatlıklardan en olumsuz etkilenen takımların başında gelen Mormenekşe buna rağmen ligde istikrarlı bir görüntü çizerken, takımın teknik adamı Talat Şentürk, yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında ayrılık sinyali veren Talat Şentürk’ün ifadeleri şöyle:

“Sezonun ikinci haftasında Evren hocanın istifasından sonra, Yonpaş Dumlupınar’dan izin alarak, kıramadığımız babamız gibi gördüğümüz Metin Menekşeli için Hüseyin Özbaysal abimle Mormenekşe takımını çalıştırmaya başladık.

İlk günden sıkıntılı bir takım bulduk. Çok büyük kaoslarla yürüyen, her hafta 1 problemle uğraştığımız Mormenekşe’de sıkıntılı bir ortamda adeta boğuştuk. Ama her zaman dik durduk. Ama ne yazık ki bir günden bir güne kimseyi mutlu edemedik. Büyük maçları kazandığımız günde bile tebrik almadık. Onun oğluydu, bunun oğluydu. O oynadıydı bu oynadıydı sıkıntılarını aşamasak da takımımız ve bize güvenen oyuncu topluluğuyla yolumuza devam ettik. Mütevazi kadromuzla da bana göre çok büyük işler başardık.

İçeride problemlerle boğuşurken son haftalarda maçın 6. ve 8. dakikalarda hiç bir kötü kelime kullanmadan düzgün üslûpla hakemlere itiraz ettiğimizde 1 hafta önce ben, bu hafta da yardımcı antrenörümüz Hüseyin Özbaysal oyun alanından haksız yere atıldık. Birer hafta da ceza almamız bizleri derinden üzmüştür.

Her insan hata yapabilir. Her şeyi de hakemlere bağlamamak gerek ama bu hatalar sadece bize karşı yapılırsa, bizim gibi genç antrenörlerin motivasyonu düşer. Antrenörün hedefi doğrultusunda ister istemez sapmalar olmaktadır.

Hakemler lütfen girilen bu kritik haftalarda daha adaletli ve cesur olsunlar. Gördüklerini çalsınlar. Aman köy takımıdır, iddiası yoktur deyip es geçilmesin. Daha tecrübeli hakemler ve adalet dağıtan bir yönetim istiyoruz.

Bu hafta ligin en kaliteli futbolunu oynayan, hedefi Süper Lig olan Karşıyaka ile oynayacağız. Rakibimizin tecrübesi olan, yıldız oyuncularla dolu bir kadrosu vardır. Karşıyaka’ya karşı evimizde haddimizi bilerek oynayacağız. Rakibimize sevgi ve saygı çerçevesinde her rakibe hazırlandığımız gibi hazırlanıp maçımıza çıkacağız.

Karşıyaka maçını kazanırız veya kaybederiz. Yönetimle maçtan sonra oturup fikir alış verişi yapacağız. Gerekirse de teknik ekip olarak görevimize devam etmeyeceğiz.”

 
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Ozanköy düştü
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Taşkent lideri devirdi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Aslanköy aslanı Emre Turgut
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Elyeliler coştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kartallar başardı
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.