Tribün Kıbrıs

Satrançta son ayak yine ertelendi

Satrançta son ayak yine ertelendi
1.309 views
28 Aralık 2020 - 0:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu yönetim kurulu, Sağlık Bakanlığı ile görüştükten sonra 2020 KKTC Genel Satranç Şampiyonası’nın son ayak turlarını yine erteledi

 

Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu (KKSF) yönetim kurulu, 2020 KKTC Genel Satranç Şampiyonası’nın son ayak turları tedbir amaçlı olarak yine ileri bir tarihe erteledi.

Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu yönetim kurulunun erteleme ile ilgili açıklaması şöyle:

“Bilindiği gibi 19-20 Aralık 2020 tarihlerinde Güzelyurt, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nde gerçekleştirmeyi planladığımız 2020 KKTC Genel Satranç Şampiyonası son ayak maçlarını ileri bir tarihe ertelemiştik.

Bizzat Sağlık Bakanı ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri nezdinde yaptığımız girişimle şampiyonanın son iki turunu tedbirleri artırıp, PCR testi desteği ile tamamlamanın yollarını aradık. Bu arada telefoniyen yoklama yaptığımız oyuncularımızın büyük çoğunluğunun 26-27 Aralık 2020 tarihlerinde son iki turu oynayarak şampiyonayı tamamlama arzusunda olduklarını tespit ettik. Bunun üzerine KKSF Yönetim Kurulu olarak ilave tedbirler ve PCR testi desteğiyle şampiyonanın tamamlanması yönünde karar ürettik.

Ancak, son olarak Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile yaptığımız görüşmede mevcut durumda PCR testlerinin bizim talep ettiğimiz şartlarda yapılmasının mümkün olmadığı belirtilmiş, şampiyonayı bir süre daha ertelememizin iyi olacağı görüşü sözlü olarak bizlerle paylaşılmıştır. Bunun üzerine KKSF Yönetim Kurulu, Şampiyona’nın son iki turunu, en uygun zaman ve şartlarda yapılmak üzere erteleme kararı almıştır.

Sporcularımıza ve Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi yetkililerine göstermiş oldukları işbirliği ve anlayışları için teşekkür ederiz.”


SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.