Tribün KıbrısSakallı yönetiminin gündemi yoğunSakallı yönetiminin gündemi yoğun
274 views
15 Mart 2022 - 15:38

 

 

Ferhat Sakallı başkanlığındaki Atletizm Federasyonu yönetim kurulu, Çocuk Atletizmi paneli, antrenör gelişim semineri, antrenörlük kursu ve hakem kursu düzenleyecek

 

 

KKTC Atletizm Federasyonu’nda geçtiğimiz ay Ferhat Sakallı başkanlığında göreve gelen yönetim kurulu, eğitim ve gelişim seminerlerine başlıyor.

Bu çerçevede ilk olarak Çocuk Atletizmi ve Çocuk Koruma Programına yönelik panel düzenlenecek. Ardından Antrenör Gelişim Semineri ile 1. ve 2. Kademe Antrenörlük kursları gerçekleştirilecek. Ayrıca hakem kursu ile yeni hakemlerin yetiştirilmesi, mevcut hakemlerin de bilgilerini güncellemesi hedefleniyor.

Atletizmde ilk olarak 8 Nisan’da Çocuk Atletizmi ve Çocuk Koruma Programına yönelik panel düzenlenecek. Atatürk Kongre Merkezi’nde saat 9.30’da başlayacak olan panel sonrasındaki gelişim semineri öncesinde büyük önem arz ediyor.

Panelin ardından federasyon tarafından Antrenör Gelişim Semineri düzenlenecek. 15 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek seminer saat 9.30’da Atatürk Kongre Merkezi’nde yer alacak.

18-30 Nisan tarihlerinde ise 1 ve 2. Kademe Antrenörlük Kursu açılacak. Teorik derslerin online, uygulamalı derslerin ise yüz yüze yapılması planlanan kursta yeni antrenörlerin camiaya kazandırılması planlanıyor.

Atletizm Hakem Kursu’nun ise 18 – 21 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanıyor. Yeni hakemlerin bünyeye dahil edilmesi, mevcut hakemlerin bilgilerini düzenlemesinin hedeflendiği kursta eğitmen olarak Cengiz Çiçek ve Halil Oğuz yer alacak.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.