Tribün KıbrısSakallı: Ülkede spor politikası net değilSakallı: Ülkede spor politikası net değil
63 views
21 Mart 2023 - 19:50

 

 

Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda Avrupa federasyonları ile yaptığı temasları iktidar ve muhalefet partileri ile görüşerek aktaracak olan Atletizm Federasyonu başkanı Ferhat Sakallı, ülkede spor politikasının net olmayışına dikkat çekti

 

KKTC Atletizm Federasyonu, Mart ayı başında İstanbul’da düzenlenen Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda gerçekleştirdiği temasların devamını getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Gençlik ve Spor Alanında İşbirliği Protokolü kapsamında Türkiye Atletizm Federasyonu’nun daveti ile şampiyonaya katılan federasyon başkanı Ferhat Sakallı, Ataköy Arena’da Avrupa’nın birçok atletizm federasyonu başkanı ve temsilcileri ile ülke gençliğini uluslararası alana açılabilmesi adına görüşmeler gerçekleştirmişti.

Ferhat Sakallı, bu temasların ardından şimdi de ülkedeki iktidar ve muhalefet partileri ile görüşmeler gerçekleştirerek temasları aktaracak.

– Sakallı gençliğin önünü açma konusunda destek istedi

Avrupa Atletizm Şampiyonası esnasında birçok Avrupa ülkesinin federasyon başkanları ile görüşmeler yapan KKTC Atletizm Federasyonu Başkanı Ferhat Sakallı, görüşmelerde adadaki siyasi durumun sporu bağlamadığını aktarırken, ülke gençliğinin önünü açma konusunda destek istedi.

Federasyon temsilcilerine sporun bünyesinde politika barındırmadığını, Kıbrıslı Türk gençlerin uluslararası alana açılamamadan dolayı mağdur olduğunu anlatan Sakallı, adada bir çözüm olana kadar gençliğin uluslararası alana açılabilmesi için temaslarda bulundu.

– Partilerle görüşerek spora bakış açısında nabız yoklanacak

Federasyon Başkanı Ferhat Sakallı, yapılan temasların ardından bu kez konuyu ülke iktidar ve muhalefet partileri ile görüşecek.

Ülkede spor politikasının net olmayışının hükümetlerde belirli aralıklarla değişim yaşamasının da etken olduğunu, bu bağlamda iktidar ve muhalefet ile görüşmek istediklerini belirten Sakallı, Türkiye’de yaptıkları temasları anlatmak ve olumlu geri dönüş bekledikleri temasların devamında ülkedeki spora bakış açısı ve vizyonunun nasıl olacağı yönünde nabız yoklamak istediklerini belirtti.

Bu temasların devamı için ülkede spora yaklaşımın büyük önem taşıdığını vurgulayan Ferhat Sakallı, kısa süre içerisinde parti yetkilileri ile görüşmelere başlayacaklarını ifade etti.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Beyazbayram devam dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Aslanköy’den İmam transferi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Omaç Başat anılacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Karma antrenörleri belirlendi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadınlar Ligi sonuçları
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SAKA çok farklı
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.