Tribün KıbrısSahadan çekilme Vadili’ye pahalıya patladıSahadan çekilme Vadili’ye pahalıya patladı
654 views
24 Mart 2022 - 14:04

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Bölgesel Terfi Müsabakaları (BTM) Kurulu 19-20 Mart 2022 tarihinde oynanan maçlarla ilgili toplandı.

İktisatbank BTM 1. Lig müsabakaları ile ilgili disiplin cezalarını görüşen kurul, Niyazi Güvenir başkanlığında bir araya gelip Yenierenköy TSK ile Vadili arasında oynanan maçlar ilgili kararlar aldı.

Alınan kararlar şöyle:

“Vadili yaratmış olduğu saha olaylarından ve KTFF talimatlarına aykırı harekette bulunarak, Vadili takımının sahadan çekilmesi dolayısıyla KTFF’nin müsabakalar için çıkardığı düzenleme hükümlerinin müsabaka sonucuna etki edecek şekilde ihlal ettiği gerekçesiyle, hükmen mağlup sayıldı. Müsabakanın skoru Yenierenköy TSK lehine hükmen 3 (Üç) – 0 (Sıfır) tescillendi.

Yine KTFF Müsabaka Talimatı uyarınca, hükmen mağlubiyet kararı ile birlikte Vadili’nin -3 (Eksi Üç) puanının silinmesine; yine ilgili müsabaka için tayin edilen hakemlerin masraflarının Vadili tarafından ödenmesine; yine yaptığı bu ihlalden dolayı Vadili’ye 500 TL para cezası verilmesine oy birliği karar verilmiştir.”

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.