Tribün KıbrısPotada Avrupa heyecanı Kıbrıs’ta yaşanacakPotada Avrupa heyecanı Kıbrıs’ta yaşanacak
318 views
30 Mart 2022 - 6:54

2025 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası grup maçları Kıbrıs’ta oynanacak. Grup maçlarının Kıbrıs’ta oynanacağının açıklamasını ise FIBA Avrupa başkanı olan Türkiye Basketbol Federasyonu eski başkanı Turgay Demirel yaptı

Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) 2025 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonasının ve grup maçlarının oynanacağı ülkeleri açıkladı.

Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği’nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre şampiyonanın düzenleneceği ülkeler, FIBA Avrupa İcra Kurulu’nda yapılan oylama sonucu belirlendi. Buna göre, Letonya’da final aşamasının yanı sıra grup maçları da oynanacak. Kıbrıs ve Finlandiya’da ise grup aşamasındaki karşılaşmalar yapılacak. Organizasyonun bir bölümünün Kıbrıs’ta oynanacağının açıklamasını ise Türkiye Basketbol Federasyonu eski başkanı olan FIBA Avrupa başkanı Turgay Demirel yaptı.

FIBA Avrupa İcra Kurulu ayrıca turnuvadaki bir gruba ev sahipliği yapması için Ukrayna Basketbol Federasyonu ile gerçekleştirdiği özel görüşmeleri, 2022’nin Kasım ayına kadar sürdürmeye karar verdi.
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.