Tribün KıbrısÖzyiğit: Sporu bir daireye bağlı olmaktan çıkaracağız  


Özyiğit: Sporu bir daireye bağlı olmaktan çıkaracağız  
34 views
30 Aralık 2021 - 8:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Cemal Özyiğit, sporu bir daireye bağlı olmaktan çıkaracaklarını açıklarken, Sponsorluk Yasasında da düzenlemeler yapacaklarını belirtti

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) genel başkanı Cemal Özyiğit, sporu bir daireye bağlı olmaktan çıkaracaklarını açıkladı.

Cemal Özyiğit, “TDP olarak, sporu bir daireye bağlı olmaktan çıkararak çok daha etkili bir konuma getireceğiz.” dedi. TDP’nin, beden ve ruh sağlığını geliştirecek tedbirler alacağını, bu amaçla başarılı sporcuların korunup, destekleneceğini kaydeden Özyiğit, “TDP, spor politikasını kitle sporunu teşvik etme ve performans/yarışmacı sporcusunu özendirme üzerine inşa etmiştir” dedi.

Ülkede yıllardır spora gerekli ve yeterli ilginin gösterilmediğini belirterek, sporu bir daireye bağlı olmaktan çıkararak çok daha etkili bir konuma getireceklerini belirten Özyiğit, ayrıca Sponsorluk Yasasında düzenlemeler yapacaklarını belirtti.

Özyiğit, spor politikasının bir gereği olarak gerek doğal alanda (parklar, rekreasyon alanları, bisiklet yolları) gerekse fiziki(spor tesisleri) çevrede bireylerin egzersiz/spor yapma alışkanlıklarını geliştirecek ortamları yaratacaklarını açıkladı.


GÜNLÜK HABER AKIŞI
Beyaz Grup hakemleri belirlendi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Oytun’da korkulan olmadı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GAÜ finalde
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hentbolda final akşamı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
UKÜ tek farkla finalde
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GG finalist
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.