Tribün Kıbrıs

Özel ralliye, özel ödül

Özel ralliye, özel ödül
2.274 views
22 Aralık 2020 - 20:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

FIA, 2020 Peace and Sport ödülüne aday gösterdiği Lefkoşa’yı birleştiren ralli olarak bilinen ERC Kıbrıs Rallisi Lefkoşa özel seyirci etabını, -özel ödüle layık gördü

 

Kuzey Kıbrıs Turing Otomobil Kurumu (KKTOK) yetkilisi Canben Özpaşa, Lefkoşa’yı birleştiren ralli olarak bilinen ve Kıbrıs Otomobil Kurumu ile birlikte organize ettikleri ERC Kıbrıs Rallisi Lefkoşa özel seyirci etabının, FIA (Uluslararası Otomobil Kurumu) tarafından Dünya’da her yıl düzenlenen Barış ve Spor Ödülü’ne aday gösterilmesi ve özel ödül alması nedeniyle organizasyona katkı koyanlarla bir araya geldi.

Rallinin ortak etabı olan Taksim Sahası etabında buluşan ekip, 2020 Peace and Sport ödülüne aday gösterilmenin gururunu paylaşırken, Canben Özpaşa şu açıklamayı yaptı:

“Evet 2020 Peace and Sport ödülünü kazanamadık. Fakat bazı şeylerin imkansız olmadığını, çok çalışarak bir yerlerde sesimizi duyurabileceğimizi bir kere daha anladık. Anlattık da belki.

Belki bilmezsiniz ama o milyonların beğenerek izlediği Formula1, WRC, Dakar Rallisi gibi yarışların federasyonu olan FIA, bu ufak adada barış içinde yaşamak isteyen Kıbrıslı Türkler’in ve Rumlar’ın yıllardır sınır tanımadan yaptığı Lefkoşa seyirci ERC özel etabını Dünya’da Peace And Sport özel ödülüne tek aday olarak layık görmüştür. Daha ne yapalım?”

 


SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.