Tribün Kıbrıs

Önemli olan KAZANMAK

Önemli olan KAZANMAK
Halit Dağ( halitdag91@gmail.com )
285 views
25 Eylül 2021 - 20:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ligin ilk haftasında galip gelen iki takımın mücadelesinde Cihangir kazanan taraf oldu.Öncelikle karşılaşma harika denecek kadar güzel bir zeminde oynandı. Zeminin güzel olması iki takım futbolcularının saha içerisinde istediklerini yapmalarına yardımcı oldu.

İlk dakikalarda tempolu başlayan mücadelede iki takımda orta alanda kontrolü elden bırakmadı. Cihangir’de Osman Şah ve Gönyeli’de Ahmet Hatay orta alanda defansif oynayarak takım savunmasında önemli rol oynadılar. Cihangir takımında Mishali ve Muhittin kanatlarda değişken oynadı. Oyuna sol önde başlayan Mishali sağ öne geçince Cihangir hücumda etkili olmaya başladı.

Mishali’nin kanat değiştirmesi Gönyeli savunmasında Azat’ın hücuma destek verememesini sağladı. İlk devrenin son dakikalarında oyunu kendi sahasında kabul eden Gönyeli takımı üzerine daha bilinçli ve istekli giden Cihangir duran top sonrasında bulduğu golle devre arasına üstün girdi.

İkinci devrede Gönyeli teknik sorumlusu Serkan Önet oyuna Hamis’in yerine Erdinç’i alarak başladı. Erdinç’in oyuna girmesiyle Ahmet Hatay daha ofansif oynamaya başladı. İkinci devrenin hemen başında Cihangir atağında Mishali’nin müsait durumda yaptığı kafa vuruşu sonrasında direkten dönen top maçın kırılma anı oldu.

Kaçan pozisyon Gönyeli’yi oyunda tuttu. Gönyeli takımında yapılan değişiklikler sonrasında ilk devreye oranla Syyla daha fazla topla buluşmaya başladı. Sylla’nın topla buluşması Cihangir savumasına zor anlar yaşattı. Skor avantajını elinde tutan Cihangir Gönyeli’nin üzerine geldiği anlarda takım savunmasına ağırlık vererek Ali ve Mishali ile hızlı hücuma çıktı. Cihangir takımı hızlı çıkışlarda Mishali ile bulduğu pozisyonları değerlendiremedi. Gönyeli takımında Burak Koçar’ın eksikliği fazlasıyla hissedildi. İleride Sylla yanlız kaldı, gerekli topları alamadı.

Gönyeli’de Burak Koçar’ın eksikliğinden dolayı Yusuf sol önde oynadı. Yusuf defansif olarak takıma katkı sağlasada ofansif olarak katkı sağlayamadı. Serkan hocanın oraya müdahale etmekte geç kaldığını düşünüyorum. En azından takım içi değişiklik yapıp çok yönlü bir isim olan Yusuf’u sağ beke alıp, Kahraman’ı sol öne koyabilirdi. Yada Yusuf ile Ahmet Can’ın yerlerini değiştirebilirdi. Daha sonra Ulaş Yusuf’un yerine oyuna girince Ulaş sağ beke, Kahraman sol öne geçti. Cihangir teknik sorumlusu Hasan hoca ileride oynayan Ali, Mishali, Selçuk, Muhittin gibi isimleri sürekli olarak değişken oynattı ve bu değişkenliğin meyvesini yediler.

Son olarak, iki takımın kadro karşılaştırılmasına bakıldığı zaman Cihangir takımında bireysel yetenekli isimlerin fazla olması gün adına Cihangir’in en büyük artısıydı


SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.