Tribün Kıbrıs
Ogan: Liderlik, camiaya yeni heyecan ve umutlar getirdi
Ogan: Liderlik, camiaya yeni heyecan ve umutlar getirdi
287 views
14 Ocak 2022 - 8:29

 

 

Ahmet OganLigde ilk devreyi lider tamamlamak başkan, yönetim, teknik kadro, futbolcular ve tüm camiada yeni heyecan ve umutları da beraberinde getirdi.” açıklamasını yaptı

 

Birinci Ligin ilk devresinde büyük bir başarı göstererek ligin zirvesine yerleşen SFC Dörtyol’da teknik direktör Ahmet Ogan değerlendirmelerde bulundu.

Ahmet Ogan’ın değerlendirmeleri şöyle:

“SFC Dörtyol olarak ikincihazırlık dönemi çalışmalarına başladık. Hedefimiz ikinci müsabaka dönemine kadar çok iyi bir hazırlık dönemi geçirmektir.

Yoğun bir şekilde devam eden çalışmalardan memnunum. Geleceğe yönelik yapılanmada genç, koşan mücadele eden, iyi futbol oynayan ve fair play kuralları çerçevesinde saha içerisinde olan bir takım yarattık.

Sezon başında belirlenen hedefeler doğrultusunda çok çalışarak ilk devrede hedeflerimize ulaştık. Zirvede yer almak güzel ancak ligin sonunda zirvede kalmak daha değerlidir. SFC Dörtyol olarak ikinci sezonumuzda çok daha başarılı bir şekilde ligi sonlandırmak istiyoruz.

Futbolcularım profesyonelce hareket ederek ligin ilk devresinde çok iyi bir grafik yakaladılar. Uzun sürekli sakatlıklar yaşamamıza rağmen sezon başında geniş kadro kurmanın avantajını yaşadık. Futbolcularım saha içerisinde ellerinden gelen mücadelenin fazlasını vererek ilk devrede önemli puanlar topladılar. 28 puanlık hedefimizin 4 puan üzerinde 32 puanla ilk devreyi lider tamamladık.

Ligde ilk sekiz haftada almış olduğumuz başarılı sonuçlarla zirve yarışı içerisinde kaldık. Tek yenilgimizi dokuzuncu haftada aldık. Sonrasında ise düşüş yaşadık. Devrenin son haftalarında ise tekrar yükselişe geçerek lig gol averajı ile tarihimizde ilk kez Birinci Lig lideri olarak devreyi tamamladık. Çok önemli bir başarı elde ettik. Ligde ilk devreyi lider tamamlamak başkan, yönetim ile birlikte teknik kadro, futbolcular ve tüm camiada yeni heyecan ve umutları da beraberinde getirdi.

Başkanımız Erhan Öztürk’ün SFC Direktörü Rifat Berkel ile yaptığı isim sponsorluk anlaşması takım üzerinde çok olumlu etki yarattı. Bu olumlu yansıma, ligin ikinci devresine de çok daha etkili olacaktır.

Ligin ikinci devresine en iyi bir şekilde girebilmek için çalışmaların yoğun bir şekilde ve eksiksiz yapılmasına özen gösteriyoruz. Çok yoğun devam eden çalışmalar sonucunda ligin ikinci devresine fiziksel, mental ve psikolojik olarak da hazır bir şekilde girmek istiyoruz. Birliktelik ve inanmışlık, ligin ikinci devresine de çok olumlu yansıyacaktır. Saha içindeki mücadele ve kazanma isteğinin üst seviyelerde olacağın düşünüyorum. Böylece başarılı sonuçların alınacağına inanıyorum.

Sezon öncesi zirveyi zorlayabilecek SFC Dörtyol olarak konulan hedef doğrultusunda devam ederek, amacımız ligin ikinci devresinde de başarılı olarak sezon sonunda aynı başarıyı yakalamaktır.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.