Tribün Kıbrıs

Offroadun son birincileri belirlendi

Offroadun son birincileri belirlendi
138 views
14 Aralık 2020 - 23:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

Kuzey Kıbrıs Offroad Derneğinin son organizesi olan Baştaşlar Plümer Kros Yarışında, Celal Bayar –Caner Menteşoğlu, Vedat Coşar-Mehmet Coşar, Dervişe Çankaya –Bilgi Gülakdeniz ikilileri birinci oldular

 

Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği (KKORD), Plümer Koruluğu’nda organize ettiği Baştaşlar Plümer Kros Yarışı ile 2020 sezonunu tamamladı.

Kalabalık bir seyirci grubunun takip ettiği yarış esnasında tepelerin üzeri seyirciler ve mangallarla doldu. Dağ-Çamur Offroad Grubu’nun da katılarak destek verdiği organizasyonda kadın yarışçılar da yer aldı. 2020 sezonunda yönetime seçilen Hulus Eren ve ekibi, Alagadi’de düzenledikleri yarışın ardından Pandemi arası verilmiş ve uzun bir aranın ardından Zet parkurunda Altındağlı Anı Yarışı gerçekleştirilmişti. Birçok gezi ve sosyal sorumluluk projelerine de imza atan Eren ve ekibi sezonu şenlik havasında Plümer’de bitirmenin mutluluğunu yaşadı. Tüm 4×4 arazi tipi aracı olanlara açık olan ve kayıt ücreti alınmayan organizasyona 4’ü kadın 23 yarışçı katıldı.

2018 Offroad şampiyonu Görkem Eren’in ve ATV ile UTV sürücülerinin gösteri sürüşüyle renklenen organizasyon seyircilerden de tam not aldı.

Baştaşlar Construction’ın sponsorluğunda hayata geçirilen organizasyona; KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, KKTC Başbakanlık Spor Dairesi, Gönyeli Belediyesi ve Güven Sigorta da destek verdi. Yarış sonunda yapılan ödül töreninde dereceye girenlere ödüllerini Baştaşlar Construction direktörü Ahmet Baştaş ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu takdim etti.

Yarış sonunda motor gücü 2000cc. altı olan araçların kategorisinde Vedat Coşar-Mehmet Coşar ikilisi birinci, Kubilay Ugantaş-Pınar Binicioğlu ikilisi ikinci ve Çağrı İskit-Hayriye Akan ikilisi üçüncü oldu. 2000cc. üzeri araçların olduğu kategoride ise Celal Bayar –Caner Menteşoğlu birinci, Adil Aroğlu-Gizem Aşkan ikilisi ikinci ve aynı dereceyi elde eden Mehmet Kanlı-Mustafa Kumru ikilisi ile Ahmet Karaçanlı-Ali Kaçakbaflı ikilisi üçüncü oldu.

Kadınlarda Dervişe Çankaya –Bilgi Gülakdeniz ikilisi birinci, Nefise Çelik-Ayten Topal ikilisi ikinci ve Hayriye Akan-Çağrı İskit ikilisi üçüncü oldu.


GÜNLÜK HABER AKIŞI
İncirli, Birinci Ligi sevdi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Vasilya’dan çıkış yok
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Mesarya’nın tarihi zaferi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esentepe, Elye’de esti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dörtyol devire devire gidiyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dumlupınar evinde mutlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Göçmen sonunu getiriyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Önemli olan KAZANMAK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cihangir, Mishali ile yürüyor
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.