Tribün KıbrısNizam: Oyunu başlatan da durduran da yalnızca hakemdirNizam: Oyunu başlatan da durduran da yalnızca hakemdir
260 views
05 Mart 2022 - 19:38

 

 

Niyazi Nizam, “Vahim olayın Cumartesi günü olduğunu dikkate alıp, protestonun daha anlamlı bir hal alması için pankart Cumartesi oynanan maçlarda açıldı. Hakemlere yapılan fiziksel saldırılar karşısında, “oyunu başlatanın ve durduranın yalnızca hakem olduğunu bu protesto ile aktardığımızı düşünüyoruz”.” açıklamasını yaptı

 

Kıbrıs Türk Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (KTFHGD) bugün, şiddeti reddettiğimizi göstermek adına, maçların 5. dakikasında pankart açtı.

Kıbrıs Türk Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği başkanı Niyazi Nizam, pankart açma eylemi ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçta, Çetinkaya Spor Kulübünün hakemlere yönelik yaptığı fiziksel saldırının yanında toplum içerisinde de fiziksel saldırıyı normalleştiren tehditkâr düşünceleri, yapıcı bir şekilde reddettiğimizi gösterme bağlamında, bugünkü oynanan maçların yaklaşık 5. dakikasında ve uygun bir anda oyunu durdurarak, “Futbolda Şiddete Hayır” pankartını açtık.

Vahim olayın Cumartesi günü olduğunu da dikkate alıp, protestonun daha anlamlı bir hal alması için pankart Cumartesi günü oynanan maçlarda açıldı.

Bizlere yönelik yapılan her türlü şiddetin önlenmesi için de caydırıcı cezaların verilmesi elzemdir. Aksi takdirde, şiddetin normalleşme riski vardır.

Hakemlere yapılan fiziksel saldırılar karşısında, “oyunu başlatanın ve durduranın yalnızca hakem olduğunu bu protesto ile aktardığımızı düşünüyoruz”.”

 

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.