Tribün Kıbrıs

Mustafa’dan çifte madalyaMustafa’dan çifte madalya
43 views
22 Mayıs 2022 - 21:43

 

Mustafa Çavuş bireysel klasmanda bir gümüş bir de bronz madalya kazanırken, Sıla Kaynak yıldız kızlar kategorisinde dördüncü oldu

 

2021 – 2022 Eğitim Öğretim Dönemi Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında bisikletçilerimizden Türkiye’de tarihi başarılar geldi.

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi tarafından düzenlenen KKTC Okullararası Yıldızlar ve Gençler Bisiklet Şampiyonası’nda bireysel klasmanda birinci olan sporcular ile takımsal klasmanda birinci olan okullarımız Türkiye’deki yarışlara katılarak ülkemizi gururlandıran başarılara imza attı.

Türkiye Okullararası Bisiklet Yıldızlar ve Gençler A/B (Kız-Erkek) Türkiye Birinciliği 20 – 22 Mayıs tarihlerinde Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde gerçekleşti. Yarışlarda ülkemiz ile birlikte Türkiye’nin 40 ilinden toplamda 500 sporcu pedal döndürdü.

Aynı zamanda Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu Yıldız Erkek Karması takımında da milli olarak yarışan sporcularımız bireysel klasmanda iki Türkiye birinciliği, bir ikincilik, bir üçüncülük ve bir de dördüncülük madalyası elde ederken takımsal klasmanda da bir Türkiye şampiyonluğu kupası kazandı.

Çanakkale Ortaokulu ile yıldız erkekler kategorisinde takımsal klasmanda Türkiye şampiyonluğu yaşayan Mustafa Çavuş bireysel klasmanda da bir gümüş bir de bronz madalya kazandı.

Mustafa yarışların ilk gününde Yıldız Erkek kategorisinde 6 kilometrelik ‘Bireysel Zaman Karşı’ (TT) yarışta Türkiye ikincisi olurken ikinci gün ise 15 kilometrelik yol yarışında Türkiye üçüncülüğü elde etti.

Öte yandan yarışların gününde Çanakkale Ortaokulu öğrencisi Sıla Kaynak da yıldız kızlar kategorisinde dördüncü olarak kürsüye çıkmayı başardı.

 
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.