Tribün KıbrısMuhtaroğlu: Teknik sorumlular, beyhude açıklamalardan uzak dursunlarMuhtaroğlu: Teknik sorumlular, beyhude açıklamalardan uzak dursunlar
137 views
20 Mart 2023 - 19:16

 

 

Hakan Muhtaroğlu, “Bazı teknik sorumlular hakemleri hedef gösteren açıklamalar yapıyorlar. Hakemler baskı altında kalmayacaklar. Teknik sorumlular gereksiz ve beyhude açıklamalardan uzak dursunlar.” açıklamasını yaptı

 

Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği (KTFHGD) başkanı Hakan Muhtaroğlu, teknik sorumluların hakemleri hedef gösteren açıklamalarına tepki gösterirken, açıklama yayınladı.

Hakan Muhtaroğlu’nun açıklaması şöyle:

“Bazı teknik sorumlularının, son haftalarda radyo programlarında hakemleri hedef gösteren ve mesnetsiz peşi sıra açıklama yapma yarışına girdiği gözlemlenmektedir.

Kendi performanslarının, beklentinin altında kalmasından dolayı yaratılan bu ortamda maçlarda galip geldikleri zaman kendi başarı payı biçip, mağlup oldukları zaman da hakemleri hedef göstererek örtebileceği düşüncesine kapılmaktadırlar. Bu tür söylemlerle, sadece futbolumuza zarar vermektedirler. Ayrıca, bu tür basın açıklamaları ile kendilerince bundan sonraki haftalara yatırım yapmak amacıyla hakemler üzerinde baskı kurabilecekleri gibi hatalı bir düşünceye de sahip oldukları görülmektedir.

Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; hakemlerimiz, birlik ve beraberlik içerisinde tüm baskılara göğüs gerebilecek eğitim ve kabiliyete sahiptirler. Hiçbir baskının altında kalmayacaklardır. Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği olarak, hakem, gözlemci ve saha komiserlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Bu teknik sorumluları sağduyuya davet eder, ortamı geren bu tür gereksiz ve beyhude açıklamalardan uzak durmalarını hassasiyetle rica ederiz.”

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Beyazbayram devam dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Aslanköy’den İmam transferi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Omaç Başat anılacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Karma antrenörleri belirlendi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadınlar Ligi sonuçları
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SAKA çok farklı
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.