Tribün Kıbrıs

Motor sporları camiası arazi için birleşti


Motor sporları camiası arazi için birleşti
249 views
07 Aralık 2021 - 17:52

 

 

Bakanlar Kurulunun, motor sporları tesisi yapımı için Değirmenlik Belediyesi’ne verilen araziyi geri almasına motor sporları alanında faaliyet gösteren kurum ve dernekler büyük tepki gösterdiler

 

Bakanlar Kurulunun, motor sporları tesisi yapımı için Değirmenlik Belediyesi’ne verilen araziyi geri almasına motor sporları alanında faaliyet gösteren kurum ve dernekler tepki açıklamaları yapmaya başladılar.

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu ile Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği tarafından yapılan açıklamalarla Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneğine destek verilirken, şu ifadeler kullanıldı:

“Otomobil ve motor sporlarını bir arada toplayacak olan tesisin yapılması amacıyla

Değirmenlik Belediyesi’ne verilen arazinin tamamen gerçek dışı sebeplerle, seçim yasaklarından hemen önce yapılan Bakanlar Kurulu’nda alınan karar ile geri alındığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Sürat tutkunu gençlerimizin yollarda değil pistlerde yarışmalarını sağlayacak olan tesisin, yapılacağı arazinin geri alınmasını motor sporları camiaları olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Bu karardan bir an önce geri dönülmesi gerekmektedir.”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.