Tribün Kıbrıs
MOK, sporculara cumhuriyet altını verecek
MOK, sporculara cumhuriyet altını verecek
310 views
29 Ağustos 2022 - 16:57

 

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Olimpiyat Komitesi (KKTC MOK), KKTC MOK’a üye federasyonlar ile birlikte, 26 Ağustos Cuma günü “Seçimli Olağanüstü Genel Kurul” ve “Olimpizm Ödülleri” olmak üzere iki önemli gündem maddesiyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya KKTC MOK Başkanı Dursun Koç ile birlikte KKTC MOK’a üye federasyonların başkan ve temsilcileri katıldı.

Toplantıda ikinci gündem maddesi olarak ise KKTC MOK tarafından düzenlenecek olan Olimpizm Ödülleri konuşuldu.

KKTC MOK tarafından, ülkemizde 33 spor federasyonu bulunmasına rağmen sadece komiteye üyeliklerini yerine getiren değil, tüm spor federasyonlarına ödüllendirme noktasında sporcu, antrenör ve hakem belirleme çağrısı yapılarak yazı gönderildi.

Şu ana kadar 10’un üzerinde federasyonun ödüllendirilecek olan sporcu, antrenör ve hakemlerini belirleyerek KKTC MOK’a dönüş yaptığı açıklanırken bazı federasyonların da bu çalışmaya devam ettiği belirtildi.

KKTC MOK, tüm spor federasyonlarının 31 Ağustos tarihine kadar Olimpizm Ödülü ile ilgili sporcularını, antrenörlerini ve hakemlerini belirleyerek KKTC MOK’a bildirmeleri için de yeniden çağrı yapıldı.

Toplantıda 23 Eylül 2022 tarihinde gerçekleşmesi beklenen Olimpizm Ödülleri ile ilgili üst düzey bir tören yapılması için tüm hazırlıkların devam ettiği ve Türkiye’den de önemli misafirlerin yer alacağı ifade edildi.

Malum sebeplerden ötürü yıllardır verilemeyen Olimpizm Ödülleri’nin bu yıl yeniden hayata geçeceği ve federasyonların belirleyeceği en başarılı bir sporcusuna 1 Cumhuriyet Altını ile plâket takdim edilecek.

Ayrıca yine her federasyonun kendi belirleyeceği, yılın başarılı antrenörü ve hakemi ile KKTC MOK’un faaliyetlerine katkı koyan sponsorlara da plâket verilecek.

 

 


SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.