Tribün Kıbrıs

Mannaş: Sistemli bir yapı oluşturmayı hedefliyoruz

Mannaş: Sistemli bir yapı oluşturmayı hedefliyoruz
147 views
06 Aralık 2020 - 16:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hamitköy Futbol Akademisi büyümeye devam ederken, akademi antrenmanını izleyen başkan Evren Mannaş, “Fırat Deniz koordinatörlüğünde sistemli bir yapı oluşturmayı hedefliyoruz. Alt yapının önemini bilen bir kulüp olarak tüm kategorilerde takımlarımızın aynı sistemle oynayabilmesi için gereken her şeyi yapacağız.”

K-PET Süper Lig ekiplerinden Hamitköy Spor Kulübünde, Evren Mannaş başkanlığındaki yönetim kurulunun Fırat Deniz koordinatörlüğünde faaliyete geçirdiği Hamitköy Futbol Akademisi büyümeye devam ediyor.

Geleceğe yatırım yapmak için deneyimli alt yapı teknik direktörü Fırat Deniz eşliğinde sistemli ve profesyonel olarak çalışan Hamitköy Futbol Akademisinin öğrenci sayısı her geçen gün artarken, geçtiğimiz gün yapılan antrenmanı başkan Evren Mannaş da izledi.

Evren Mannaş: Sistemli bir yapı oluşturacağız

Başkan Evren Mannaş antrenman sırasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Kulüp olarak alt yapının birbiri ile (U10, U12, U15, U20) bağlantılı olması ve aynı sistemle düzenli çalışabilmesi için Hamitköy Futbol Akademisini faaliyete geçirdik. Alt yapının önemini bilen bir kulübüz. Kendi alt yapımızdan yetişen oyuncuların çoğunlukta olduğu bir kadro ile Süper Ligde mücadele ediyoruz.

Sistemli bir yapı için gereken her şeyi yapıyoruz. Fırat Deniz hocamız ve teknik ekibi kısa sürede Hamitköy alt yapısını toparlamayı başardı. Mehmet Şahin, Hasan Akmansoy ve Seymen Deniz ile akademi antrenör kadromuz şekillendi.

Kısa dönemdeki planlarımız pandemi izin verdiği çerçevede riski en aza indirerek antrenmanları yapmaktır.”

Fırat Deniz: Hamitköy futbolcu fabrikası olmalı

Teknik direktör Fırat Deniz ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Pandemi sürecinde çocukların spor yapmalarının önemi daha da arttı. Çocuk ve gençlerin hem psikolojik hem de fizik olarak güçlü olmaları gerekir.

Ülkemize yararlı sağlıklı ve kendine güven duyan gençler yetiştirmek yanında grupça hareket etme, paylaşmayı ve centilmence futbol oynamayı öğretmek istiyoruz. Tüm bunları yaparken de Hamitköyün bölgede bir futbolcu yetiştirme fabrikası olması için çalışarak sporcu sayısının artmasını sağlamaya çalışıyoruz. Ekibimize katılımlar da devam etmektedir. 14 Ekim 2020 tarihinde çalışmalarına başlayan akademi, iki ay gibi kısa bir sürede sporcu sayısını artırarak antrenmanlarına devam ediyor.

Hamitköy Futbol Akademisinde amaç, kişilikli, saygılı,disiplinli ve başarılı sporcular yetiştirmektir. Yetiştirilen bu sporcular ileride A Takımda oynayabilecekler. Hamitköy Spor Kulübüne ve teknik ekibe çıktığımız bu yolda başarılar dilerim.


GÜNLÜK HABER AKIŞI
İncirli, Birinci Ligi sevdi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Vasilya’dan çıkış yok
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Mesarya’nın tarihi zaferi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esentepe, Elye’de esti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dörtyol devire devire gidiyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dumlupınar evinde mutlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Göçmen sonunu getiriyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Önemli olan KAZANMAK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cihangir, Mishali ile yürüyor
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.